• Katholikentag 2016 - Leipzig
     • Katholikentag 2016 - Leipzig

     • Od stredy 25. mája do nedele 29 mája 2016 sa naši žiaci opäť po dvoch rokoch mali možnosť zúčastniť sa najväčšieho programu a stretnutia nemeckých katolíkov. Už 100. ročník Nemeckých katolíckych dní sa konal v nemeckom Lipsku, ktoré poznáme z dejepisu ako dejisko veľkej bitky národov počas Napoleonských vojen. 

      V týchto dňoch však mesto Leipzig ožilo stretnutím a prehliadkou desiatok tisíc nemeckých katolíkov. Ako jediná plneorganizovaná výprava sme sa zúčastnili celého programu, ktorý pozostával z veľkého množstva rozličných športových, kultúrnych, duchovných, koncertných aktivít, na ktorých sa prezentovali nemecké katolícke spoločenstvá a organizácie. 

      Vďaka štedrosti nemeckej katolíckej organizácie Renovabis sa stretnutia zúčastnili za symbolickú spoluúčasť aj našich žiaci a mali možnosť si vychutnať plnými dúškami všetky možnosti programu, ale.... a to je nie menej dôležité.... zanechali aj viditeľný odkaz živého spoločenstva GSA a Slovenska, ktoré dôstojne plní radosti reprezentovali. ĎAKUJEME všetkým zúčastneným!!!

    • Majstrovstvá Slovenska v atletike
     • Majstrovstvá Slovenska v atletike

     • V Banskej Bystrici na Štiavničkách sa zišla vo štvrtok 2. júna 2016 atletická stredoškolská špička. Majstrovstvá Slovenska v atletike stredných škôl!

      Ján Majher 4.A v skoku do výšky nezaváhal. V nie tak celkom ideálnom počasí preskočil 190 cm a vybojoval STRIEBORNÚ medailu!!!

      Damiána Šimčeková 1.B sa tak isto borila s miernym dažďom v guliarskom kruhu. Nakoniec to bolo výborné 7. miest. Výkon pod 10,5 m bol síce horší ako na majstrovstvách kraja, ktoré Damiána vyhrala, no treba si uvedomiť, že účasť na celoštátnych majstrovstvách je už tak obrovským úspechom.

      Reprezentantom gratulujeme!

      Janovi, želáme veľa študijných a športových úspechov už na Univerzitnej pôde.

    • Úspešná atletika na GSA
     • Úspešná atletika na GSA

     • V pondelok 16.5. sa v Martine stretli najlepší atléti a atlétky aby bojovali o tituly majstrov kraja stredných škôl. Naša 10 členná výprava nesklamala a vybojovala 6 cenných kovov. Darilo sa nám viac v technických disciplínach a to hlavne v skokoch.

      Ján Majher vyhral oba skoky. Skok do diaľky a do výšky sú jeho silné disciplíny. V skoku do diaľky prekonal vlastný školský rekord a jeho hodnotu pekne zaokrúhlil na 590 cm! Aj v skoku do výšky sa pokúšal o podobný zápis, no neuspel.

      V skoku do výšky milo potešila s 3. miestom Nikola Ondrejková. Rovnaká pozícia patrila aj Miriame Mojžišovej v skoku do diaľky. Pozitívne prekvapila štafeta našich dievčat na 4 x 100 m na bronzovej pozícií v zložení (Vanesa Šimčeková, Janka Senková, Damiána Šimčeková, Miriama Mojžišová).

      Výborný úspech dosiahla ešte len prváčka Damiána Šimčeková, ktorá vyhrala vrh guľou a spolu s Jánom Majherom postúpili ako víťazi na celoslovenské kolo do B. Bystrice. Damiána má skúsenosti s vrhom už od ZŠ. Táto disciplína jej sedí viac ako oštep, ktorý jej priniesol ,, len" 5. priečku. Damiána má športový talent, ktorý treba rozvíjať.

      Treba pochváliť aj našich mladých bežcov a bežkyne, ktorí zbierali cenné skúsenosti. So školskými súťažami a reprezentáciou nášho GSA sa rozlúčil maturant Tomáš Hrbček sympatickým 4. miestom, no zároveň v novom školským rekordom v behu na 3 Km 11:16,5. Tomáš ďakujeme.

      Fotky z podujatia nájdete vo fotoalbume :)

      Z Turca si odnášame pekné spomienky a spokojnosť s výsledkami, ktoré sme dosiahli. Janovi a Damiáne držíme palce v Bystrici na Slovensku.

     • Príbeh milosrdenstva - koncert speváckeho zboru GSA

     • Milí priatelia,

      v mimoriadnom svätom roku milosrdenstva 

      vás srdečne pozývame na koncert 

      speváckeho zboru pri Gymnáziu sv. Andreja Coro di san Andrea 

      s názvom Príbeh milosrdenstva.

      Koncert sa uskutoční v nedeľu 15. mája o 17:00

      v Synagóge v Ružomberku. 

       

      Teším sa na stretnutie.

       

      S vďakou Kamil Nemčík, Gymnázium sv. Andreja

     • Návšteva Univerzitnej knižnice

     • V pondelok 9.mája navštívili naši žiaci z tercie a kvarty priestory Univerzitnej knižnice kde sa zoznámili s jej vybavením, spôsobom vyhľadávania a vypožičiavania si kníh.

      Absolvovali tiež zaujímavú prehliadku moderného televízneho a rozhlasového štúdia. V priestoroch knižnice mali možnosť prezrieť si výstavu dokumentov a fotografií rodiny Munkovcov – kandidátov na blahorečenie.

      Táto výstava je súčasťou Týždňa kresťanskej kultúry, ktorý sa uskutoční od 9. do 15. mája 2016. Počas týždňa čaká na návštevníkov bohatý program zameraný na kultúru a kresťanské hodnoty.

    • Úspechy našich žiakov - AKTUÁLNE!!!
     • Úspechy našich žiakov - AKTUÁLNE!!!

     • Úspechy našich žiakov prezentujeme na stránke Aktivity školy>Úspechy žiakov.

      Tu sú najnovšie príspevky:

      Daniel Truchan (oktáva) - úspešný riešiteľ celoslovenského kola Geografickej olympiády

      Dejiskom celoštátneho kola 44. ročníka Geografickej olympiády sa stala Banská Bystrica, kde sa v termíne 29. 4. – 1. 5. stretli žiaci zo všetkých kútov Slovenska. Súťažili rozdelení do štyroch kategórií – A, B, CD a Z. 

      Celoštátne kolo 45, ročníka Geografickej olympiády sa uskutočnilo na pôde Fakulty prírodných vied Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v dňoch . Záštitu nad podujatím prevzali rektor UMB doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD. a dekanka FPV UMB doc. RNDr. Jarmila Kmeťová, PhD. Náš žiak oktávy, Daniel Truchan sa síce neumiestnil na pódiu víťazov, ale ako úspešný riešiteľ hrdo obhájil postavenie z okresného a krajského kola. ĎAKUJEME!!!

      Martin Matejka (sexta) - 4. miesto - úspešný riešiteľ celoslovenského kola Dejepisnej olympiády

      Atmosféru v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave si užil aj študent sexty Martin Matejkav a v sobotu 7.5.2016  prebral ocenenie a diplom za 4. miesto v celoštátnom kole dejepisnej olympiády. 

      Je to naozaj výborné umiestnenie, kde vo veľmi silnej konkurencii musel zvládnuť náročný vedomostný test a obhajobu písomnej práce, ktorú vypracoval na tému: Thurzovsko-Fuggerovská spoločnosť a jej pôsobenie v revíri Starých Hôr a Španej Doliny

      Bodové hodnotenie a rozdiely medzi víťazmi stredoškolskej kategórii boli veľmi vyrovnané, čo potvrdzuje vysokú úroveň súťaže a to, že náš Martin patrí medzi najlepších na Slovensku!!! ĎAKUJEME

    • Týždeň ľudovej kultúry na GSA
     • Týždeň ľudovej kultúry na GSA

     • Po úspešnom projekte študentského plesu s témou ľudovej kultúry prichádzame v spolupráci s folklórnym súborom Salatín (ktorý účinkuje pod hlavičkou GSA) s projektom

       

      Týždeň ľudovej kultúry na GSA

       

      Počas celého týždňa sa budeme snažiť zviditeľniť bohatstvo ľudovej kultúry na GSA.

       

      Pozývame k zapojeniu sa všetkých: nosením doplnkov oblečenia s ľudovou tématikou, nosením krojovaného oblečenia, na hodinách jazykov, UKL, či iných môžeme pripraviť zaujímavé prezentácie o ľudových krojoch či zvykoch. Každý deň si trieda môže urobiť spoločné foto so všetkými zapojenými a na konci týždňa sa vyhodnotí súťaž o najaktívnejšiu triedu a najaktívnejšieho chlapca, či dievča :)

       

      V piatok v spolupráci s folklórnym súborom Salatín je pripravený program, ktorý sa začne v čase veľkej prestávky na prízemí a bude pokračovať po skončení 6. hodiny v telocvični GSA: škola tanca, výrobky ľud. tvorby, fotenie v krojoch, ochutnávka jedál,.... a vystúpenie folkl. súboru.

    • Let’s discover chemistry together - e-twinningový projekt
     • Let’s discover chemistry together - e-twinningový projekt

     • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci osemročného gymnázia zapájajú do medzinárodného projektu e-twinning.

      O našom e-twinningovom projekte na hodinách chémie s primou a sekundou a partnerskou školou z Talianska sa môžete dozvedieť aj priamo na stránkach projektu. Pani učiteľke Drobúlovej, pani učiteľke Olosovej, žiakom prímy a sekundy prajeme veľa hodnotných stretnutí a kreatívnych nápadov.

      Pupils create chemical element’s profiles to represent characteristics of different elements, carry out experiments by choosing the most useful to demonstrate properties and process videos and upload it to twinspace, take photos, prepare posters, commercials about elements and their compounds, etc…

      Viac si dozviete ak kliknete na:https://www.etwinning.net/en/pub/profile.cfm…

      RNDr. Helena Drobúlová

    • Ako nás nepoznáte...
     • Ako nás nepoznáte...

     • Priebeh konferencie si môžete priblížiť v našej fotogslérii

      Srdečne vás pozývame na 4. ročník prestížnej Študentskej konferencie GSA

      AKO NÁS NEPOZNÁTE

      štvrtok 18.2.2016 v čase 10.00 - 13.00 hod.

      Kino Kultúra Ružomberok


      AKO REČNÍCI VYSTÚPIA:

      Samuel Hanko: Zbieranie minerálov
      Simona Lacková – Nikoleta Nováková: Fytoterapia, alebo ako využiť liečivú silu prírody v prospech zdravia
      Matúš Šoltís: Coleoptera Slovenska
      Kristína Henselová: MLM marketing
      Dominik Krížo: Čo páli, to uhasíme!
      Ján Navarka: Káva nie je len pôžitok
      Dominika Letková: Vegánstvo, druhová nadradenosť a iné problémy dnešného sveta
      Martin Kameniar – Tomáš Kajúch: Odborná práca – stratený čas alebo investícia do budúcnosti?

      Vzhľadom na kapacitu kina sa konferencia zúčastnia len žiaci 2.,3. a 4. ročníka, sexty a oktávy.

     • Náhradný rozvrh

     • Oznam o organizácii vyučovania na stredu 27.1.2016 až piatok 29.1.2016.

      Z prevádzkových dôvodov - štrajku pedagogických zamestnancov - dokážeme v stredu 27.1.2016 zabezpečiť vyučovanie pre žiakov všetkých ročníkov okrem štvrtákov a oktávy. Rozpis vyučovacích hodín posielame v prílohe. Ostatní žiaci majú voľno.

      Vo štvrtok 28.1.2016 je vyučovanie zabezpečené pre všetky triedy podľa mimoriadneho rozvrhu

      V piatok 29.1. 2016 je platný mimoriadny rozvrh hodín, ktorý je upravený aj z dôvodu konania dnešného žiackeho plesu, ktorý bude od 16:00 do 22:00 a preto zajtra ráno budú prvé dve hodiny pre všetkých voľné a tretia hodina bude spoločná triednická hodina, na ktorej žiaci dostanú výpisy vysvedčení za 1. polrok školského roka 2015/2016. Zvyšok vyučovania je podľa rozpisu v prílohe.

      V pondelok 1.2. sú polročné prázdniny, vyučovanie zatiaľ podľa riadneho rozvrhu hodín bude pokračovať v utorok.

      Pokojné prázdniny.

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

      Nahradny_-_streda_27.1.2016_(1).pdf

      Nahradny_-_stvrtok_28_1_2016_aktualny.pdf

      Nahradny_-piatok_29.1._2016.pdf

    • Putovanie relikvií sv. Terézie z Lisieux
     • Putovanie relikvií sv. Terézie z Lisieux

     • "Chcela by som sa rozbehnúť do celého sveta..." sv. Terézia z Lisieux

      V utorok 19. januára svätá Terézia od Dieťaťa Ježiša a Svätej Tváre zavíta do Ružomberka. 

      Originálnym spôsobom tak napĺňa svoj prísľub, že nebo bude tráviť robením dobra na zemi. Relikvie tejto svätej karmelitánky obleteli už skoro celý svet a naša krajina, v ktorej sa svätá Terezka teší veľkej úcte, má tu česť byť jej hostiteľom. Prijmime tento čas ako príležitosť pre obnovu a upevnenie viery v Trojjediného milujúceho Boha, ktorý v tejto svätici vzbudil hrdinské túžby a zároveň jej zjavil Malú cestu duchovného detstva a dokonalej odovzdanosti. Poďme spolu s ňou objaviť, že naším ,,povolaním je láska“.

      Program putovania a pobytu v Ružomberku nájdete na: http://terezka.kkp.sk/

      Spoločenstvo zamestnancov, učiteľov a žiakov GSA sa zúčastní spoločne sv. omše o 9:00 vo farskom kostole, ktorú bude svojím spevom doprevádzať gymnaziálny spevácky zbor "Coro di san Andrea". Po skončení sv. omše budeme do programu pri relikviári zapojení podľa individuálneho programu vrámci vyučovacích hodín s učiteľmi.

     • Okresné kolá olympiád na GSA

     • Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku v spolupráci s Okresným úradom Žilina, odborom školstva

      organizuje

      v dňoch 12. a 14. januára 2016

      okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku a okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku v kategóriách SŠ.

      Počet prihlásených škôl: ONJ - 2 školy, OAJ - 5 škôl

      Výsledková listina:

      Olympiáda v nemeckom jazyku:

      Kategória 2A: 1. miesto - Filip Hatala, Gymnázium sv. Andreja

      Kategória 2B: 1.miesto - Miriama Buzáková, Gymnázium sv. Andreja

       

      Olympiáda v anglickom jazyku:

      Kategória 2A: 1. miesto - Adam Brček, Gymnázium Ružomberok, 2. miesto - Jakub Čieško, GSA

      Kategória 2B: 1. miesto - Anna Lukáčová, GSA

      Kategória 2C2: 1. miesto - Jakub Jáger, Gymnázium Ružomberok

      Kategória 2D: 1. miesto - Monika Mičíková

       

      Víťazom blahoželáme a prajeme úspešnú reprezentáciu škôl, mesta a okresu Ružomberok v krajských kolách súťaže.

    • SRDCE NA SPRÁVNOM MIESTE
     • SRDCE NA SPRÁVNOM MIESTE

     • Rada mládeže Žilinského kraja a občianske združenie V.I.A.C.- Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže zorganizovala dňa 7.12.2015 o 17.00 hod. v Žiline, v aule Gymnázia Sv. Františka z Assisi.už tretí ročník oceňovania „Srdce v rukách 2015“.

      Ocenenie „Srdce v rukách 2015“  môžu získať dobrovoľníci alebo dobrovoľníčky zo Žilinského kraja za výnimočnú a prospešnú činnosť, organizácie, samosprávy alebo firmy,  ktoré svojimi aktivitami vytvárajú zázemie pre mladých ľudí a verejne im vyjadrujú podporu, alebo inovatívne projekty, ktoré priniesli zmenu.
      „Srdce v rukách 2015“ je  ocenenie tých, ktorí svojím konaním prispeli k šíreniu dobra a pozitívnej zmeny v oblasti práce s deťmi a mládežou.

      Na ocenenie pre organizácie bolo nominované aj naše Gymnázium sv. Andreja, v kategórii „SRDCE NA SPRÁVNOM MIESTE“.

      Gymnázium sv. Andreja je škola, ktorá je okrem svojho zvyčajného poslania, ktorým je vzdelávanie a osobnostný rozvoj svojich študentov, veľmi otvorená pre spoluprácu s inými organizáciami (občianskymi združeniami, hnutiami), ktoré pracujú na dobrovoľníckej báze

      Nominácia pre GSA:

      Už niekoľko rokov sa v budove školy organizujú na jeseň stretnutia zodpovedných osôb za Dobrú novinu pre farnosti z Oravy a Liptova; koncom novembra Zábavné dopoludnie pre deti organizované eRkármi z Ružomberka pri príležitosti osláv sviatku patróna farnosti (tento rok už 8. ročník); tento rok v decembri plánujeme na škole uskutočniť program pre deti po sv. omši vyslania koledníkov Dobrej noviny. Každú 4. nedeľu v mesiaci poskytuje škola priestory pre duchovnú obnovu rodín. Ide o projekt Rodina našej farnosti (pozrite nomináciu na Projekt so srdcom). V minulosti škola poskytla svoje priestory pre rôzne iné akcie a aktivity pre mladých ľudí, špeciálne mladých dobrovoľníkov (oblastné stretnutia a víkendovky eRkárov, hlavný stan dobrovoľníkov na podujatí R13, volejbalový turnaj na Dni s rehoľníkmi v máji 2015...). A to všetko bez toho, aby realizátori podujatí museli platiť prenájom. Som presvedčený, že táto škola podporí v rámci svojich možností každé dielo, ktoré je nasmerované pre dobro detí a mladých. Je to spôsobené hlavne osobami dvoch riaditeľov – bývalého Stanislava Bellu a súčasného Kamila Nemčíka, ktorí tieto aktivity podporovali a podporujú (často aj svoju účasťou alebo ešte väčšou pomocou ako len odovzdanie kľúčov od budovy).

      Teší nás, že ľudia v našom okolí si cenia našu dobrovoľnícku prácu a nominovali našu školu do jednej z kategórií. ĎAKUJEME.

       

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

       

    • Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka
     • Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka

     • Spoločnosť Alexandra Dubčeka a občianske združenie Zdravá spoločnosť sa snažia priblížiť osobnosť a dielo A. Dubčeka mladým ľuďom prostredníctvom tvorivej aktivity - súťaže v rečníckych prejavoch. Antónia Vieriková, žiačka 1.B triedy GSA si svojim rečníckym prejavom vyslúžila čestné uznanie poroty v krajskom kole rečníckej súťaže Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka. Blahoželáme a ďakujeme.

    • UKL v Synagóge
     • UKL v Synagóge

     • Do galérie UKL v Synagóge boli pridané fotografie.

       

      Dňa 6.10.2015 som sa spolu so svojou triedou 2.A mala možnosť počas hodiny Umenie a kultúra zúčastniť, pre mňa jedinečnej, výstavy v synagóge s názvom STOPY.

      Jej podstatou boli fotografie upravené nielen rukami umelcov, ale tým najvýnimočnejším na výstave, a to ľuďmi, ktorí sa nedobrovoľne museli zúčastniť holokaustu.
      Jedinečnosťou projektu neboli neľudské činy, ktoré sa uložili do pamäte všetkých. Práve naopak. Dnes už ľudia s múdrostriebristými vlasmi odkryli bolestivé príbehy pomocou láskyplných momentov, ktoré by zažívali najradšej celý život.
      Do pamäte sa mi vryla jediná veta: "PRETO EXISTUJÚ RODINY ABY BEZNÁDEJ NEMALA MIESTO." Všetky príbehy sa niesli v duchu rodiny. Rodiny, o ktorú prišli. No zároveň rodiny, ktorú vďaka nádeji získali.
      Úžasné, ako v jednej jedinej výstave sú opísané životy mnohých. Príbehy, ktorými sa môžme inšpirovať celý život.

      Petra Nižňanská

     • Európsky deň jazykov na GSA

     • V dňoch 25. septembra až 2. októbra sa môžete na GSA stretnúť s projektom Európskeho dňa jazykov na GSA. Ten bude spočívať v špeciálnych hodinách cudzích jazykov, účasti na anglickom divadle, či špeciálnych dňoch, počas ktorých sa bude na chodbách GSA ozývať iný ako slovenský jazyk počas prestávok. Na čo sa teda tešiť? Dávajte pozor v škole a uvidíte :)

    • GSA v Berlíne
     • GSA v Berlíne

     • Posledný augustový týždeň mali možnosť naši druháci pokračovať v projekte so Sociálnym inštitútom Komende z Dortmundu a na ich pozvanie sa zúčastniť Európskeho stretnutia mladých ľudí zapojených do tohto projektu.

      Počas týchto dní sme mali možnosť navštíviť niekoľko sociálnych zariadení, v ktorých sa nemecké organizácie poskytujú široké spektrum služieb a projektov. 

      Súčasťou projektu bolo aj zapojenie sa do muzikálu so skupinou Gen Rosso, v ktorom v sobotu 29. augusta vystúpili ako účinkujúci aj naši žiaci. 

      Nakoniec sa nám podarilo nadviazať množstvo priateľstiev a veríme v úspešnú spoluprácu na ďalších dielach spolu s našimi novými priateľmi :)

      Ďakujeme organizátorom za možnosť zapojiť sa do týchto aktivít a tešíme sa, že sme boli pozvaní a mali sme tak možnosť reprezentovať našu krajinu, mesto i školu.

      P. Nákačka, J. Sekanová

    • Rozhoduj o Európe
     • Rozhoduj o Európe

     • Modelové zasadnutie inštitúcií EÚ sa uskutočnilo 15.-19.júna 2015 v Trenčianskych Tepliciach, v priestoroch hotela Most slávy.
       
      Na zasadnutí sa zúčastnilo dokopy 40 študentov z celého Slovenska, ktorí boli rozdelení medzi dve európske inštitúcie- Rada EÚ a Európsky parlament. Na Modelovom zasadnutí bola v Rade EÚ, v úlohe ministerky Švédskeho kráľovstva žiačka GSA - Timea Červeňová zo septimy.
       
      Počas prvých dvoch dní (pondelok a utorok doobedu) boli pripravené zaujímavé prednášky a diskusie, medzi nimi aj prednáška na tému História ukrajinského národa, ktorú viedol Oleksander Hereha z Právnického lýcea z ukrajinskej Odesy.
       
      O projekte nás informovala Timea slovami:
      "Program ďalších dní vypĺňali náročné rokovania, ktoré boli na veľmi formálnej úrovni. Rokovali sme o smernici týkajúcej sa výroby a predaja tabakových výrobkov a o nariadení o zrušení roamingu. Na konci modelu boli ocenení najaktívnejší účastníci, osobne som dostala cenu Generálneho sekretariátu.
      Účasť na tomto Modelovom zasadnutí považujem sa veľmi dobrú osobnú skúsenosť, ktorá mi dala veľa vedomostí z rôznych oblastí, nie len z politiky.
      Projekt bol organizovaný Centrom pre európsku politiku a EUTIS, o.p.s. a financovaný programom Erasmus+ a Nadáciou Konrada Adenauera."
       
      Ďakujeme za reprezentáciu školy na významnom podujatí.
    • Po roku v Amerike opäť doma -Terka a Petra
     • Po roku v Amerike opäť doma -Terka a Petra

     • Čo si predstavíte, keď sa povie Amerika? Ja som si určite predstavovala veci ako New York, California, Las Vegas., Hollywood,...a veľa ďalšieho. Aj to je Amerika, ale ja som počas svojho polročného pobytu zažila niečo úplne iné. Bývala som v maličkom mestečku Mountainburg v Arkansase, chodila som do maličkej školy a mala som milujúcu rodinu. Užila som si to najviac ako som vedela, ale som rada, že som doma! Naučilo ma to veľmi veľa! Najviac asi to, že si teraz vážim veci omnoho viac a som vďačná za každú jednu maličkosť.

      Terézia Máliková

      "Moj tretí ročník gymnázia som študovala v Amerike. Navštevovala som Columbus Catholic High school v Marshfielde (Wisconsin). Tento študijný pobyt mi umožnil Global Outreach program. Určite to bol najlepší rok mojho života. Stretla som veľa nových ľudí, bývala som s úžasnou Americkou rodinou, naučila som sa veľa o iných kultúrach, skúsila som si nový životný štýl, zažila som veľa srandy, užila som si veľa výletov, ale najhlavnejšie je, že celý rok som bola hrdou Slovenkou s Horálkou v ruke. Najviac sa mi páči, že teraz mám kamarátov po celom svete (Nielen v Amerike) a vďaka tomu sa mi zdá svet o niečo menší. Amerika mi chýba, ale viete ako sa hovorí “A man travels the world over in search of what he needs, and returns home to find it.” Užívam si teraz chvíle s mojou rodinou a neskutočne sa teším na moju Septimečku!!!"

      Petra Hložná

      Fotky z pobytov nájdete vo fotoalbume :)