• Stránkové dni na GSA - leto 2024

• Milí rodičia, žiaci, absolventi, priatelia GSA.

Počas letných prázdnin tu sme pre vás, aby ste si mohli vybaviť potrebné záležitosti.

Najbližšie termíny:

UTO: 2.7. - 8:00 - 10:00

STR: 3.7. - 9:00 - 12:00

ŠTV: 4.7. - 9:00 - 12:00

-----------------------------------

PON: 15.7. - 8:00 - 11:00

STR: 17.7. - 8:00 - 11:00

PON: 22.7. - 8:00 - 11:00

STR: 24.7. - 8:00 - 11:00

PON: 29.7. - 8:00 - 11:00

STR: 31.7. - 8:00 - 11:00

ZMENA časov vyhradená, budeme sa snažiť priebežne aktualizovať.

Potvrdenie o návšteve školy pre účely brigády, alebo iné zaležitosti si pohodlne vybavíte sami cez Edupage.Návod: https://help.edupage.org/sk/e2755

Každú návštevu si pre istotu dohodnite.

V prípade vážnych a dôležitých vecí nás kontaktujte:

riaditeľ školy: 0907 348 920, alebo nemcik@gsa.sk

sekretariát: +421 44 432 11 12, alebo 0907 373 600 alebo gsa@gsa.sk

Prajeme všetkým pokojné letné dni.

• TRIEDA PLNÁ UMENIA

• V júni 2024 sme začali na GSA úpravy v učebni U1, v ktorej chceme vytvoriť pre spoločenstvo GSA špecializovanú učebnu umenia. Vzniknúť má trieda plná umenia, v ktorej bude pódium a nábytok s hudobnými nástrojmi. Prioritne by sa následne využívala na nácviky školského speváckeho zboru Coro di san Andrea, na nácvik piesní pred triednou sv. omšou, na vyučovanie hudobnej výchovy, na divadelné, či filmové predstavenia, na recitačné súťaže, na prezentáciu školy, na diskusie s hosťami na GSA,....a mnohé ďalšie. Trieda zároveň zostane slúžiť na pôvodné účely, teda ako kmeňová trieda konkrétnej triedy na škole.

Našu myšlienku podporil v projekte Žilinský samosprávny kraj sumou 1200 EUR, ktorá nám slúži v podstate ako štartovné v celom projekte.

Orientačný rozpočet je cca vo výške 5 až 10.000,- EUR podľa aktuálnych potrieb.

Schválená dotácia ŽSK je vo výške 1.200,- EUR.

Potrebujeme a hľadáme zdroje na dofinancovanie celého projektu, pričom všetky aktivity by sme podporili hlavne vlastnou prácou na premene prostredia.

Hľadáme ďalšie prostriedky na dofinancovane projektových aktivít. Podporiť nás svojím darom môžete na účet:

SK88 0200 0000 3502 6534 0342

Do správy pre prijímateľa dajte DAR a svoje MENO a PRIEZVISKO. Podporiť nás môžete aj symbolickou sumou. ĎAKUJEME!!!

K 27. júnu ste darovali 100,- EUR

K 2.7. ste darovali 400,- EUR

........... budeme postupne aktualizovať

Projektové aktivity, ktoré chceme realizovať:

1. Vymaľovať triedu

2. Rekonštruovať kútik s umývadlom

3. Upraviť infraštruktúru s elektrikou a internetom

4. Vymeniť svetlá

5. Postaviť pódium v rozmeroch cca 220 x 900 x 40 cm.

6. Na pódium inštalovať skrine na hudobné nástroje

7. Inštalovať ozvučenie priestoru

8. Inštalovať osvetlenie priestoru

9. Upraviť  stenu pódia závesom

10. Doplniť závesy na okná

11. Vybrúsiť a nalakovať podlahu

12. Inštalovať druhý dataprojektor pre zadnú stenu

......

Projektové aktivity a premena prostredia budú trvať v mesiacoch jún 2024 až august 2024.

V prípade, že máte svoje podnety k projektovým aktivitám, viete nám niečo konkrétnejšie poradiť, pomôcť,....tak ste srdečne vítaní. Ozvite sa nám.

Ďakujeme vopred za akúkoľvek pomoc

PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

nemcik@gsa.sk

• Projektwoche 2024

• Skupina 13 žiakov Gymnázia sv. Andreja (GSA) sa tento rok zúčastnila výnimočného sociálneho týždňa plného solidarity a pomoci. Počas PROJEKTWOCHE 2024 pomáhali v domove sociálnych služieb Via Vitae v Ružomberku a v zariadení Dobrý Pastier v Kláštore pod Znievom.

Žiaci svojou osobnou prítomnosťou a pomocou prispeli k zlepšeniu života ľudí, ktorí často žijú na okraji spoločnosti a potrebujú našu pozornosť a ohľaduplnosť. Aktivity prebiehali pod vedením pracovníka Sociálneho inštitútu Kommende z Dortmundu, ktorý je súčasťou sociálneho systému biskupstva Paderborn.

Celý projekt trval 5 dní a všetci účastníci získali certifikát, ktorý ich zaradil do veľkej SocioMovens komunity. Táto komunita organizuje ďalšie aktivity a projekty so sociálnou tématikou.

Do sociálneho týždňa sa zapojili aj ostatní žiaci prostredníctvom zbierky starých uterákov, ktoré sme odovzdali v Kláštore pod Znievom na pomoc ľuďom v núdzi.

Ďakujeme zainteresovaným organizáciám za otvorené dvere, našim žiakom za otvorené srdcia a pozývame vás všetkých, aby ste sa pridali k našim sociálnym aktivitám aj v ďalších akciách školského roka.

#PROJEKTWOCHE2024 #GSAPomáha #SocioMovens #Solidarita #PomocBlížnym #SociálnyTýždeň #GSA