• Partnerské školy

Na tento stránke nájdete prehľad zahraničných partnerských škôl, s ktorými sme v aktívnej spolupráci a komunikácii v rôznych aktivitách a projektoch.

• Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

• Partnerstvo s českou katolíckou školou sa rozvíja v niekoľkých rovinách. Základom sú vzájomné stretnutia vedenia oboch škôl a vzájomné inšpirácie z vedenia školy a vyučovania. Okrem toho od školského roku 2017/2018 prebieha výmena žiakov 3. ročníka

História spolupráce mezi GSA a AGKM

október 2019

​Za AG  Lenka Jančíková, Iva Bekárková, Lenka Pospíšilová

máj 2019

Názov programu - pobyt žiakov AGKM na GSA v Ružomberku

​Za AG: Štěpán Bekárek, Lenka Jančíková, v rámci programu exkurze s chemicko-fyzikální náplní v podniku Mondi Ružomberok, výroba celulózy a papíru

október 2018

Názov programu - pobyt žiakov GSA na AGKM v Kroměříži

Za AG: Štěpán Bekárek, Iva Bekárková, historická exkurze do Olomouce s doprovodem žáků AG

Máj 2018

Názov programu - pobyt žiakov AGKM na GSA v Ružomberku

Za AG: Iva Bekárková, Jiří Pliska

Október 2017

Za AG: Iva Bekárková, Jiří Pliska

2017 – návštěva ředitele AGKM v Ružomberku při příležitosti výročí vzniku gymnázia.

2016 – návštěva ředitele GSA v Kroměříži při příležitosti slavností obnovení AGKM a zároveň podepsání smlouvy o spolupráci.

Pravidelné návštěvy studentů GSA na fotbalových turnajích organizovaných AGKM pro církevní školy. Návštěvy opakovaně probíhaly každý rok v červnu (jún).

Začátek spolupráce školní rok 2002/2003

• Zespol Szkolno-Przedszkolny nr 2. - Czechowice-Dziedzice

• Partnerstvo s poľskou školou sa rozvíja prostredníctvom projektov e-twinning - medzinárodného programu spolupráce medzi školami, ktorý vyústil v školskom roku 2016/2017 aj vzájomnou výmenou žiakov kvarty.

Podrobnosti o škole nájdete na:

zsp2.czechowice-dziedzice.pl

• II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera - Chelm

• Lýceum v Chelme je najnovším partnerom Gymnázia sv. Andreja. Spolupráca sa začala v školskom roku 2017/2018 a prvé neformálne stretnutie medzi školami prebehlo 15. a 15 marca 2018 na GSA.

Partnerská stránka školy: 2lochelm.pl