• Prijímacie skúšky

V školskom roku 2024/2025:

OTVÁRAME

2 triedy štvorročného vzdelávacieho programu

s počtom žiakov 54

prijimacky2024_4_sk.pdf

1 triedu osemročného vzdelávacieho programu

s počtom žiakov 24

prijimacky2024_8_sk.pdf

Potvrdenie o nastúpení na štúdium nájdete tu:

Štvorročný vzdelávací program – študijný odbor 7902 J gymnázium

• pre žiakov 9. ročníka ZŠ

Osemročný vzdelávací program – študijný odbor 7902 J gymnázium

• pre žiakov 5. ročníka ZŠ

V učebnom pláne je výrazne zvýšená hodinová dotácia prvého cudzieho jazyka, ktorým je anglický jazyk. Druhým cudzím jazykom je nemecký, francúzsky a ruský jazyk. Ponukou pre každého je zapojenie do projektov osobnostného rozvoja - DofE, ktoré poskytujeme ako jediné gymnázium v Ružomberku, ďalej podporu programovania vo First Lego league, výmenné projekty, projekty e-twinning spolupráce medzi školami v EU, projekty duchovnej formácie a excelentnú prípravu na zvládnutie maturity a prijímacích skúšok na VŠ doma i v zahraničí.

• Výhody:

- Žiak získa kvalitné základy zo všetkých predmetov, čo mu umožní pokračovať v štúdiu na VŠ ľubovoľného zamerania na Slovensku i v zahraničí.

- Žiak sa vzdeláva vo vedomostne vyrovnanom kolektíve s dôrazom na individuálny prístup, čo umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie osvojovanie si učiva.

- Od prvého ročníka sa vzdeláva v dvoch cudzích jazykoch.

Obohatením pre každého žiaka školy je duchovný program počas celého štúdia.

• Výučba prebieha v príjemnom, bezpečnom a podnetnom prostredí.

• Vzdelávanie v prírodovedných predmetoch prebieha s využitím modernej didaktickej techniky, učebných pomôcok (napr. meracie laboratórium Vernier), vlastných učebných textov a inovatívnych metód, čo umožňuje sprostredkovať učivo pútavejšie a priblížiť sa tak k novým trendom vo vzdelávaní.

• Cudzie jazyky vyučujeme v  digitálnej jazykovej učebni.

• Do vzdelávacieho procesu zaraďujeme mnoho exkurzií, aby žiaci získavali nové poznatky atraktívnejším spôsobom.

• Realizujeme programy Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu, e-Twinnig a Erasmus+.

• Máme partnerskú školu v Českej republike - Kroměříž a v Poľsku - Chelm.

• Žiakom ponúkame širokú škálu záujmovej činnosti vo vlastnom Centre voľného času pri Gymnázium sv. Andreja.

• V priestoroch školy je zriadená pre žiakov relaxačná zóna.

• Počas celého roka je k dispozícii Knižnica Andreja Hlinku.

• Pre žiakov 1. ročníka a prímy organizujeme na začiatku šk. roka tzv. V13 - spoznávací pobyt mimo školy so školským kaplánom, triednym a rovesníkmi - animátormi.

• Pre lepšiu informovanosť rodičov o študijných výsledkoch ich dieťaťa používame elektronickú žiacku knižku.

• Dôraz kladieme nielen na vzdelávanie, ale aj na formovanie mladého človeka, aby naši absolventi boli nielen vzdelaní, ale aj slušní mladí ľudia.

PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

bližšie info kedykoľvek: nemcik@gsa.sk, 0907 348 920

Prezentácia o škole

Chcete vedieť viac o našom gymnáziu?

Žiakom a ich rodičom ďalej ponúkame:

• prijatie bez rozdielu vierovyznania
        • výchovu a vzdelávanie v katolíckom duchu a v katolíckom prostredí
        • plne kvalifikované spoločenstvo učiteľov
        • unikátne moderné a inšpiratívne prostredie na výučbu
        • výber z možnosti jazykov: ANJ, NEJ, FRJ, RUJ + LAT, TAL
        • výmenné pobyty študentov a zahraničné projekty
        • uplatnenie žiakov na súťažiach a projektoch
        • uplatnenie absolventov na vysokých školách a v praxi