• Bronzoví 2018

• Valentín

Počas 13 týždňov prešiel 100 jarných kilometrov s použitím palíc Nordic walking. Zlepšil si tým kondíciu. Na začiatku chodil vychádzkovým tempom. Na konci prešiel 10 000 krokov za hodinu, čo si odmeral pomocou krokomera.

Napísal príbeh (sci-fi, dobrodružný, fantasy) o tom, čo by chcel zažiť, alebo čo nezažije normálny človek, minimálne na 45 strán na počítači (formát A5 / riadkovanie 1,5 / 12 TMR / zarovnanie do bloku) a k príbehu nakreslil ceruzkou 5 ilustrácií, formát A5.

Počas víkendov v troch oblastiach (Kečka s pomníkom, kosienky, Meandre Lúžňanky) sa venoval zbieraniu odpadkov a ich následnému separovaniu.

Mária

Zlepšila si svoju kondíciu chodením do fitness centra. Cvičila trikrát do týždňa po 1,5 hodine. Cvičenie mala dvakrát s trénerkou a raz samostatne. Cvičenie sa skladalo z 30 minútového kardio cvičenia a z jednej hodiny posilňovania tela. Za tri mesiace zvládla kardio cvičenie cvičiť 40 minút a závažia si navýšila minimálne o 2 kg. Na začiatku cvičila s 5 kg činkami.

Naučila sa výborne po francúzsky. Bola začiatočníčka. Po 6 mesiacoch sa dostala na úroveň A2. Chodila na hodiny francúzskeho jazyka v škole - 45 minút za jeden týždeň a 2 x 60 minút na krúžok francúzskeho jazyka. Naučila sa rozprávať o rodine, jedle, všetky časy a iné. Priebežne i na konci si svoje vedomosti zisťovala testom.

Doučovala svojich spolužiakov z anglického jazyka, geografie a dejepisu. Jej spolužiaci mali s týmito predmetmi ťažkosti a mali z nich zlé známky. V rámci geografie im učivo vysvetľovala cez logické súvislosti, na dejepise cez príbehy a krátke videá. Využila internet (youtube) a TV program (viasat history). V angličtine sa zameriavala na konverzáciu.

Diana

Spevnila si svoje telo. Chodila pravidelne do fitness centra, kde cvičila aerobic, zumbu a na strojoch. Po troch mesiacoch bežala súvisle na bežiacom páse na rýchlosti 7 km/hod. 15 minút.

Zdokonalila sa v hre na saxofón. Na saxofóne vedela už hrať, vyhrala aj súťaž v Starej Ľubovni. Počas 6 mesiacov sa zdokonalila tak, že vedela hrať, keď sa pozrela na noty, pretože dovtedy to nevedela. Naspamäť sa naučila skladbu Jérome Naulais - Petite Latine Suite - 2. časť.

Pomáhala rodičom dievčat, aby ich deti nechodili vonku bez účelu, ale aby trávili čas v zmysluplnej činnosti. Viedla stretká pre 10-13 ročné dievčatá, každý týždeň, minimálne jednu hodinu. Na stretkách sa hrali, pozerali filmy (komédie, s náboženskou tematikou) a cvičili spev na sv. omše.

Mária

Behala minimálne hodinu v prírode. Čas a vzdialenosť si merala pomocou appky Nike+Run Club. Za tri mesiace zabehla 55 míľ.

Fotenie bola pre ňu výzva. Urobila minimalistickú galériu z obrázkov, ktorú nafotila (napr. predmety, príroda, sezónne veci). Inšpirovala sa blogermi z Pinterestu. Fotky zverejnila a zdieľala na Instagrame.

Pripravovala birmovancov na birmovku cez stretká, ktoré boli raz za 2 týždne počas 3 mesiacov. Z toho prvý týždeň sa na stretká pripravovala. Pozvali ju k spolupráci, aby birmovanci mali dobrý príklad človeka blízkeho ich veku a zmýšľania.

Emma

Zlepšila si kondíciu natoľko, že dokázala zabehnúť 9 km za jednu hodinu. Každý týždeň trénovala podľa tréningového plánu na runningpro.sk.

Vytvorila tri vlastné skladby. Noty zapisovala do programu MuseScore.

Pomáhala pri upratovaní chemického laboratória, inventarizácii a tvorbe internetovej stránky o školskej záhrade (poznávanie rastlín).

Rebeka

Zlepšila si techniku a rýchlosť plávania na dvoch základných cvikoch, žabka a kraul. Na začiatku preplávala bazén (jednu dlžku - 25 metrov) za 25 s. Pomocou zlepšenia techniky a kondície si zlepšila výkon na 22 s.

Rozvíjala sa vo fotografii pomocou online kurzu fotografovania na stránke. Kurz zahŕňal nielen zlepšenie fotografie, ale aj históriu fotoaparátov, fotky, tiež úpravu fotky - všetko o fotografii. Na konci kurzu dostala certifikát o ukončení kurzu. Zdokonaľovala sa aj praxou ako dobrovoľný fotograf na rôznych akciách.

Využila a rozšírila svoje vedomosti a skúsenosti v animátorstve. Vytvorila a začala organizovať stretnutia mladých vo veku cca 12 rokov z ich obce.

Alžbeta

Chodila do fitness centra. Behávala na bežeckom páse jeden krát do týždňa, minimálne jednu hodinu rôznym tempom a rôznou rýchlosťou. Za 3 mesiace zabehla 30 minút tým istým tempom bez prestávky.

Prípravovala sa na chemickú olympiádu, keďže táto olympiáda je veľmi náročná a vyžaduje vedomosti z vysokej školy. V kategórii B v školskom kole bola úspešná riešiteľka.

Na škole sme nemali zavedené separovanie. Už predtým sa zúčastnila školenia ako separovať odpad. Zaviedla triedenie odpadu v škole. Na chodbách umiestnila po 6 kontajnerov na separovanie, ktoré získala ako sponzorský dar. V triedach umiestnila krabice na papier a bioodpad. Papier teraz využívame na výmenu za toaletný papier a bioodpad dávame do kompostu v školskej záhrade. Kompostér tiež získala ako sponzorský dar. Vytvorený kompost využívame na hnojenie bylinkovej záhradky v školskej záhrade.

Château Gbeľany pri Žiline 19.09.2018

Stará tržnica Bratislava 2018