• Bronzoví 2022

• Karin

Počas korony málo cvičila, zlenivela a mala nízku kondičku. Jej cieľom bolo pravidelne cvičiť pomocou aplikácie Female Fitness. Zlepšila si za 6 mesiacov kondíciu a aj zdravotný stav. Na začiatku zvládla úroveň začiatočníka, cvičiť v kuse 12 minút. Po 6 mesiacoch prešla na úroveň profesionál a cvičila 25 minút nepretržite.

Naučila sa kresliť ľudí. Chodila na výtvarnú od 5 rokov a ľudia jej moc nešli. Rada kreslila zvieratá a rastliny. Pri plnení cieľa sa zamerala na kresbu ceruzkou celého tela človeka (tvár, ruky, nohy) v rôznych pozíciách.

Pomáhala zabezpečiť čistotu chemického laboratória pravidelným upratovaním. V čase online vyučovania pripravila deväť testov zo všeobecnej a anorganickej chémie v aplikáciách na tvorbu kvízov (Kahoot).

Marek

Často sa chodil bicyklovať. Ale musel cvičiť aj na chrbticu. Na začiatku cvičil 2 x 15 minút každý deň pre posilnenie chrbtice. Jeho cieľom bolo cvičiť každý deň 3 x 15 minút. V čase zlepšenia epidemiologickej situácie chodil pravidelne plávať. 1-2 x do týždňa po 1-1,5 hodine.

Venoval sa rádioamatérstvu. Nemal s tým žiadne skúsenosti, ale zaujímal sa o satelity. Jeho cieľom bolo po 6 mesiacoch mať základné vedomosti o rádioamatérstve. Postavil si vlastnú anténu a naučil sa zachytiť signál.

Odpadky v Sliačskej doline znečišťovali životné prostredie a estetický vzhľad doliny. Zvieratá jedli tieto odpadky a zvyšky jedla a kvôli tomu následne umierali. Jeho cieľom bolo vyzbierať odpadky z doliny v úseku 5 km. Odpadky zbieral do plastových vriec. A potom ich aj odseparoval.

Anežka

Venovala sa aktívnemu oddychu a zlepšila si svoj výkon. Postupne zdolala najbližšie vrchy okolo svojho bydliska. Nakoniec vyšla na vrch Šíp a prekonala výškový rozdiel 731 metrov na túre dlhej 10 km.

Naučila sa hrať na gitare podľa akordov. Naučila sa základné akordy a zahrať jednu jednoduchšiu pesničku, ktorá mala 4 akordy. Naučila sa minimálne 7 mólových a 7 durových akordov.

Pomáhala staršej pani v svojom okolí, ktorá potrebovala pomôcť s nákupom a poriadiť v dome. Raz do týždňa jej chodila pomáhať, podľa toho, čo potrebovala, alebo sa s ňou len porozprávala.

Tatiana

Zvládla sa udržať čo najdlhšie na hrazde. Na začiatku vydržala 20 sekúnd. A za tri mesiace vydržala minimálne 1,5 minúty. Posilovala ruky a popritom aj celé telo pomocou videí a aplikácií.

Jej cieľom bolo naučiť sa po kórejsky. Na začiatku vedela trochu z gramatiky a písmo (celú abecedu). Chcela sa naučiť dorozumieť a vedieť si niečo preložiť. Učila sa pomocou aplikácie Lingodeer a interaktívnej učebnicie Korean From Zero!. Po 6 mesiacoch bola je znalosť kórejčiny minimálne na úrovni A1. Už dlhší čas sa zaujímala o kórejskú kultúru a hudbu.

Pri prechádzkach do prírody si všimla znečistenie v okolí chodníkov a ciest. Jej cieľom bolo pravidelne čistiť tieto trasy, miesta. Nakoľko i teraz v súčasnej situácii je v prírode pomerne veľa ľudí, ktorí ju znečisťujú.

Silvia

Už niekoľko rokov chodila na tanečnú, kde sa učila spoločenské tance. Jej cieľom bolo naučiť sa tancovať slowfox. A zároveň sa naučila aj jednu zostavu trvajúcu 1 minútu.

Vedela už po anglicky, začala sa učiť po nemecky a jej snom bolo naučiť sa po francúzsky. Chcela sa vedieť dorozumieť a plynule komunikovať minimálna na úrovni A1. Učila sa pomocou aplikácie Duolingo.

Častokrát sa jej niekto opýtal na učivo. Niektorí spolužiaci mu nerozumeli a rada im to vysvetľovala podrobnejšie. Nemal niekedy dosť času na vysvetľovanie. Našla si čas pre svojich spolužiakov a pomáhala im porozumieť učivu.

Natália

Jej cieľom bolo naučiť sa hrať volejbal. Vedela iba mierne základy. Naučila sa hrať volejbal - podávať, hrať prsty a bager, nahrávať, smečovať. Tiež sa naučila pravidlá volejbalu. Trénovala v škole na krúžku a aj doma.

Chcela sa zlepšiť v angličtine. Chcela sa lepšie dorozumieť, jej snom je študovať v zahraničí. Popracovala na gramatike, slovnej zásobe. Prečítala v angličtine všetky knihy Narnie - 7 kníh.

V chemickom laboratóriu je potrebné udržiavať poriadok. Jej cieľom bolo pomáhať pani učiteľke s upratovaním a prípravou pomôcok.

Klaudia

Chodila na futbal 3x do týždňa, cez víkend mala zápasy. Futbalu sa už venovala tri roky. Jej cieľom bolo zlepšiť si kondíciu v šprinte. Chodila pravidelne vytrvalostne behávať a tým si zlepšila aj v šprinte, nakoľko tento jej bol treba pri futbale. Na začiatku zabehla 4x10 m za 12,30 sek., 50 m za 9 sek.,  800 m za 3,15 min. Tieto časy si zlepšila.

Hrávala na akordeóne deväť rokov. Rok predtým začala hrať aj so súborom. Viac sa chcela zamerať na hranie ľudoviek ako etúd. Naučila sa najzákladnejšie akordy, ktoré využila pri hre sliačanských ľudoviek. Naučila sa tiež Estu na basoch na akordeóne, aby viac ladila s pravou rukovu. Na začiatku vedela zahrať piesne pre detský súbor a zamerala sa na svadobné piesne, ktoré sa hrajú pri odčepčení nevesty.

Na našom gymnáziu je školská knižnica. Pani učiteľke uľahčila prácu s knižnicou a zároveň ukázala spolužiakom čaro kníh. 2x do týždňa, cez veľkú prestávku chodila do knižnice. Knihy preberala a vydávala, zapisovala a kontrolovala.

Linda

Už niekoľko rokov tancovala. Tancovala hip-hop a začala aj scénický tanec. V tomto štýle je veľa výkopov a skokov a iných prvkov, pri ktorých je dôležité byť flexibilná. Jej cieľom je viac sa venovať strečingu. Zlepšila si flexibilitu chrbta a rôznych ďalších častí tela. Cvičila na tréningoch tanca a aj doma podľa videí na youtube. Po šiestich mesiacoch vedela šnúru, rožtep bol rapídne nižšie ako dorteraz, mostík zo stoja, väčšie ohnutie v priehlavku.

Chcela sa naučiť hrať na klavír. Vedela úplné základy, niekoľko piesní a názvy klávesov. Naučila sa čítať noty a hrať podľa nich.

Slávnostná ceremónia

Vyšší územný celok, Žilina