Bronzoví 2021

Alica

Naučila sa podávať z hora a smečovať. Zároveň sa naučila podrobne pravidlá volejbalu.

Naučila sa skladbu, ktorá mala 6 strán. Na klavíri vedela hrať, ale takúto dlhú skladbu ešte nehrala. Skladbu odprezentovala na absolventskom koncerte.

Niektorí mladší žiaci v jej okolí mali ťažkosti so štúdiom a trávením voľného času. Pomáhala im. Športovala s nimi a doučovať ich, pomáhala im aj s domácimi úlohami.

Alexandra

V behu bola začiatočník. Naučila sa správne dýchať pri behu a zlepšila si kondíciu. Behávala 1 hodinu týždenne. Po 6 mesiacoch vedela za hodinu odbehnúť 12 km bez prestávky.

Zdokonalila sa v jazde na koni a posunula sa na vyššiu úroveň. Naučila sa samostatne klusať. Absolvovala voľnú prechádzku na Mních. Vyrazila z B&B Ranča, cesta bola dlhá približne 3 km.

Skontrolovala a zkatagolizovala v našej školskej knižnici 1000 kníh. Pomáhala aj s výdajom a preberaním kníh od žiakov.

Simona

Pravidelne cvičila tabatu. Po šiestich mesiacoch cvičila plynule 60 minút (v jednom kuse).

Naučila sa rožtep.

Pomáhala v starostlivosti o bylinkové a úžitkové záhradky.

Terézia

Po 6 mesiacoch dokázala cvičiť jednu hodinu súvisle.

Naučila sa hrať na gitare. Naučila sa všetky akordy (molové a durové), hrať 5 pesničiek s 2 až 3 akordami a dva tempá.

Pomáhala jednej mamičke, ktorá mala päť detí. Potrebovala veľmi pomôcť. Pomáhala jej s upratovaním minimálne 2 hodiny každé dva týždne.

Odbehla 10 km bez prestávky. S behom doteraz nemala žiadne skúsenosti.

Naučila sa skladbu "Sonata No. 14 Moonlight 3rd Movement" od Beethovena. Táto skladba patrí k veľmi náročným. Cvičila každý deň približne 10-15 minút. Skladbu, ktorá má 18 strán vedela zahrať naspamäť, bez nôt.

Luisa

Naučila sa behávať na výdrž, aby nemala žiadne prestávky. Po šiestich mesiacoch zabehla v jednom kuse 15 minút po rovine.

Naučila sa náročnejšiu skladbu na klavíry naspamäť s tempom.

Vytvárala testy v aplikácii Kahoot, aby hodiny chémie boli zaujímavejšie a žiaci sa viac naučili a spoznali sa.

Kristína

Zabehla 9 km za hodinu. Nikdy predtým som sa behu nevenovala. Behávala 3-krát týždenne 15-20 minút. Behávala v dedine, v ktorej bývala a v okolí dediny.

Zlepšila sa v kreslení portrétov. Snažila sa kresliť každý deň a sledovala online videá týkajúce sa kreslenia.

Pomáhala pani na úrade, ktorá mala na starosti obecnú knižnicu. Pomáhala s inventarizáciou kníh.

Olívia

Zdokonalila sa v technike cvikov, zlepšila kondičku, zacvičila hodinu v kuse kardio a polhodinu silové cvičenia a to všetko za 6 mesiacov.

Naučila sa noty, techniku hrania na klavír.

Pomáhala starej pani pri nákupoch, riadení, varení.

Nikola

Zabehla 5 km bez prestávky za 60-75 minút.

Naučila sa ruský jazyk. Zamerala sa viac na komunikáciu nielen na gramatiku. Posunula sa na úroveň B1. Využívala aplikáciu duolingo a online doučovanie.

Pripravovala články do časopisu o aktuálnom dianí na škole a podieľala sa aj na ich editácii. Spracovala do článku informácie od odborníkov (napr. fotografa), aby sa tieto zaujímavé informácie dostali ďalej k širšej verejnosti.

Miroslav

Naučil sa cvik mouscle up.

Rozvíjal si hru na gitare, učenie sa nových skladieb a nových techník hrania. Naučil sa jednu metalovú skladbu a tapping.

Pravidelne čistil odpadom znečistené miesta vo svojom okolí.

Paulína

Zaplávala 800 m bez prestávky, štýlom prsia.

Doučila sa hrať barové akordy na gitare a naučila sa hrať z nôt na gitare. Zapojila sa do hry s viacerými nástrojmi a do sólového spevu s gitarou. Zároveň sa zbavila strachu vystupovať na verejnosti.

Naučila spolužiačku hrať na klavíri. Naučila ju základy hry, potom doprovod ľavej ruky a ľahšie skladby.

Úrad Žilinského samosprávneho kraja 12.10.2021

Online ceremónia 04.11.2021