• Bronzoví 2023

• Naďa

V rámci športu si vybrala volejbal. Zúčastnila sa aspoň 3 tréningov za týždeň a jej cieľom bolo naučiť sa podávať zhora.

Bola úplný začiatočník vo francúzskom jazyku. Za 6 mesiacov sa naučila ovládať konverzáciu na úrovni A1, základné frázy, gramatické a lexikálne štruktúry.

Počas prechádzok si všimla, že ľudia odhadzujú odpad do voľnej prírody. Jej cieľom bolo aspoň raz za týždeň ísť zbierať a následne separovať odpad v okolí jej dediny.

Filip

Vo voľnom čase rád športuje. V zime je to najmä lyžovanie. Jeho cieľom bolo minimálne každé 2 týždne 2 hodiny lyžovať. V predchádzajúcich rokoch za celú sezónu nalyžoval okolo 400 km (asi za 6 mesiacov). Jeho cieľom bolo za 3 mesiace nalyžovať 250 km.

Chémia ho baví a už niekoľko rokov sa zúčastňuje olympiád v chémii a v iných predmetoch. Tento rok som sa podujal na chemickú olympiádu v kategóriách A aj B. Bol úspešným riešiteľom v krajskom kole v kategórii B a v školskom kole v kategórii A.

Na našom gymnáziu je školská knižnica, kde si žiaci môžu vypožičiavať knihy. Na túto činnosť je ale potrebná činnosť dobrovoľníkov a preto rád pomohol. Rovnako aj na našej škole býva každú stredu sv. omša, kde spievajú vybrané triedy piesne. Aby sa mohli do spievania pridať aj ostatní, pomáhal pri premietaní textov piesní na plátno uprostred kostola.

Matúš

Každý deň cvičil pol hodinu denne (kliky, drepy, cviky s váhou vlastného tela). Zvýšil si fyzickú kondíciu, lebo bol veľmi slabý a nabral viac svalovej hmoty.

Naučil sa kresliť postavy ľudí. Zameral sa na zaznamenanie charakteru postáv, aby vedel ilustrovať knihy z oblasti Medival fantasy. Na začiatku bol začiatočník. Učil sa podľa videí na internete.

Ako žiak GSA sa podujal pomáhať v školskej knižnici, lebo chcel pomôcť p. učiteľke triednej, ktorá to má na starosti. Odbremenil ju a tiež sprostredkoval vzťah ku knihám aj ostatným žiakom.

Melánia

Volejbal hrala už 3 roky. Ale stále sa chcela zlepšovať. Zlepšila sa v podaní do určitej zóny a v podaní celkovo. A tiež sa zlepšila v príjme lopty po podaní a vylepšila si techniku smeču. Na začiatku podávala 4 z 10 a na konci podávala 10 z 10. Príjem mala 3 z 10 a na záver 10 z 10. Úspešnosť smeču mala 5 z 10 a dosiahla 8 z 10.

Jej cieľom bolo naučiť sa taliansky jazyk. Bola úplná začiatočníčka. Naučila sa základnú úroveň A2. Chodila na krúžok talianskeho jazyka a učila sa prostredníctvom stránky Duolingo.

Chémia ju trošku zaujímala a chcela sa niečo nové naučiť a pomôcť vyučujúcej chémie. 3 mesiace pomáhala s upratovaním a prípravou pomôcok v chemickom laboratóriu. Vytvárala testy v aplikácii Kahoot, aby mali zaujímavejšie hodiny chémie a viac sa naučili a spoznali sa.

Anna

Chcela sa zlepšiť v hre florbalu. Bola úplná začiatočníčka. Zamerala sa na prácu s hokejkou, presnosť príhrávok a presnosť streľby na bránku a tiež sa naučila pravidlá florbalu. Chodila pravidelne každý týždeň na florbalový krúžok.

Jej cieľom bolo naučiť sa šnúru na ľavú nohu. Vždy chcela vedieť šnúru a teraz na to bola  najlepšia príležitosť. Cvičila podľa youtube videí.

V našom meste pomáha jedna pani pri rôznych dobrovoľníckych činnostiach (pomoc Ukrajincom, pomoc s organizovaním táborov, pomoc žiakom na Katolíckej univerzite, pomoc cudzincom). Pomáha mnohým ďalším ľuďom a Anna jej s touto pomocou pomáhala, lebo mala toho veľa. Bola jej nápomocná pri všetkom, čo robila (napr. príprava občerstvenia, hra s deťmi a iné).

Lukáš

Ako športovú aktivitu si vybral plank. Chcel sa v tom zlepšiť hlavne preto, aby sa mohol dalej rozvíjať. Je to cvik, ktorý je veľmi náročný a preto nebolo jednoduché ho splniť, ale snažil sa urobiť všetko pre to, aby sa mu to podarilo. Ako cieľ si zvolil časový limit 6 minút v pozícií plank. Na začiatku dokázal vydržať 2 minúty 11 sekúnd. Okrem planku cvičil a posiľňoval celé telo, využil aj brušáky a twist.

Naučil sa kresliť animované postavy, hlavne sa zameral na kreslenie tváre a detaily pri postavách. Má veľmi rád precíznosť a preto sa v tom chcel zlepšiť. Ako učebnú predlohu použil videá na internete alebo mu s tým veľmi pomohol jeho mentor, ktorý mu bol veľkou oporou. Kreslil už 2 roky, hlavne animované postavy tak, aby nebolo vidno ich tvár, alebo mali masku na tvári. Nevyzeralo to veľmi dobre, preto zameral na kresbu tváre. Naučil sa nakresliť obrázok tak, ako na predlohe.

Ivana

Jej cieľom bolo naučiť sa podávať zhora, smečovať a naučiť sa kvalitne prihrávať. Naučila sa aj pravidlá volejbalu. Otvorilo jej to možnosti dostať sa do športového klubu, aby mohla hrávať aj súťažne.

Päť rokov chodila na výtvarnú na ZUŠ. Jej cieľom bolo zlepšiť sa v kreslení, tieňovaní a práci s ceruzkou. Naučila sa lepšie kresliť aj portréty. Zamerala sa na realistickosť zobrazenia objektov, aby jej kresby boli čo najrealistickejšie.

Pomáhala na ZUŠ na výtvarnej výchove. Strihala papiere, pripravovala tématické výzdoby, pripravovala materiály na hodiny. Pomohla pani učiteľke a tým ju odbremenila a tým nemusela oslovovať iných učiteľov o pomoc.