• 17. VCÖ-PROJEKTWETTBEWERB 2022/2023

•

Do projektu boli zapojení maturanti z chémie, z ktorých boli štyria hlavní realizátori a ostatní 17 pomáhali (realizovali čiastkové pokusy a pripravovali prezentácie o jednotlivých zástupcoch plastov). Do ankiet pomocou aplikácii Kahoot a Slido sa zapojili aj žiaci druhých a tretích ročníkov gymnázia.

Celý projekt sme realizovali prezenčne na hodinách semináru z chémie a na hodinách chémie.

Ciele projektu:

• Získať vedomosti v oblasti recyklácie plastov a ich ekologickej likvidácie.

• Vytvoriť rôzne informačné materiály o vybraných plastoch.

• Zistiť vedomosti a názory žiakov školy o tejto téme.

• Prezentovať svoj presvedčenie, že v súčasnosti na každom z nás záleží na žiackej konferencii "Ako nás nepoznáte?".

Prvá fáza projektu bola zameraná na zber informácií o histórii, spôsobe spracovania plastového odpadu. Tvorbe informačných plagátov o jednotlivých zástupcoch plastov.

V druhej fáze žiaci experimentovali a vytvárali z pokusov videá. V tejto fáze boli zapojení aj ostatní žiaci gymnázia. Odpovedali na zaujímavé otázky cez aplikácie Kahoot a Slido. Maturantka Inka sa zúčastnila na žiackej konferencii „Ako nás nepoznáte?“ Prezentovala na nej svoj vlastný príspevok s názvom „Na každom z nás záleží“. O svojej zmene v nazeraní na ochranu životného prostredia napr. cez separáciu plastov, rozumného nakupovania oblečenia, využívania bezobalovej kozmetiky a iné.

V tretej fáze žiaci pripravovali prezentáciu, sumarizovali dokumenty.

Na záver sme materiály vytlačili. Tento sumárny dokument obsahuje zdroje/linky/QR kódy a aj materiály, ktoré sú dostupné len v elektronickej podobe.

Výstupy z projektu sme zverejnili na stránke našej školy a majú k nim prístup aj iní učitelia a návštevníci stránky.

Prezentácia