• Exkurzie

• Laboratórne cvičenia na STU v Bratislave 2019

Dňa 16.01.2019 sme sa zúčastnili, my maturanti z chémie, na exkurzii na Katedre anorganickej chémie STU v Bratislave. Zažili sme skutočné labáky. Robili sme zaujímavé a efektné pokusy, naučili sme sa nové veci. Pani docentka Ondrejkovičová a pán inžinier Izakovič vytvorili skvelú pracovnú atmosféru. Škoda, že to bolo tak krátko... Ďakujeme.

Steelpark Košice 2018

9.5.2018 sa 15 žiakov sexty zúčastnilo exkurzie s Steelparku v Košiciach, v parku vedy a zábavy. Absolvovali labák Ako oklamať svoje zmysly? Skúmali rôzne klamy a nazreli do základov tvorby hologramov. Potom riešili tangramy a hlavolamy, zahrali sa robotický futbal, zisťovali svoju schopnosť sústrediť sa a zopakovali si výrobu železa.

Laboratórne cvičenia na STU v Bratislave 2018

15.1.2018 sa 19 maturantov z predmetu Seminár z chémie zúčastnilo ďalšej exkurzie na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie. Absolvovali laboratórne cvičenia z organickej chémie a biochémie. Skúmali enzýmovú hydrolýzu škrobu účinkom slinnej amylázy a pripravili zlúčeniny acetanilid a acylpirín. Bolo to časovo náročné, pokusy boli náročné na prípravu, ale naučili sa nové techniky a finty :-) ako si uľahčiť prácu pri realizácii pokusov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii laboratórnych cvičení.

Laboratórne cvičenia na STU v Bratislave 2017

10.1.2017 sa maturanti z predmetu Seminár z chémie zúčastnili exkurzie na Ústave informatizácie, automatizácie a matematiky na FCHPT STU v Bratislave. Absolvovali laboratórne cvičenia z automatizácie a regulácie chemických procesov v rámci vzdelávacej aktivity "Prírodovedné experimenty pre stredoškolákov".

Bol to úžasne strávený čas, na ktorom sme sa mnohému naučili. Ďakujeme.