• Strieborní 2019

• Viktória

Kondíciu si zlepšovala bicyklovaním. Každý druhý týždeň prešla 15 km označenú trasu na bicykli a pomedzi to sa kondične pripravovala (beh, plávanie, bicyklový trenažér). Splnila svoj cieľ a prešla trikrát hore dedinou (Lipt. Lúžna) - 5 km do 60 min.

Naučila sa históriu britských panovníkov od Henricha VIII. po Karola II. a od Viliama IV. po súčasnú kráľovnú Alžbetu II.

Spolužiačku naučila hrať na klavíry tieto skladby: Canon -J. Pachelbel, Holka Modrooká, Maličká som a iné. Spolužiačka hrala základ a Viktória doprovod.

Diana

Na bicykli prešla 4 km s prevýšením 239 m za 50 minút.

Naučila sa hrať na ďalší hudobný nástroj (po saxofóne a klavíry) - na ukulele. Naučila sa všetky akordy, 5 rytmov a 8 pesničiek pomocou internetu.

Vo farnosti hrávala na dvoch nedeľných sv. omšiach a súčasne dvakrát v týždni. Rozvinula si zodpovednosť, dôslednosť a zároveň využila v praxi nadobudnuté zručnosti.

Bianka

Pálli sa jej aktívny pohyb na čerstvom vzduchu, preto si vybrala bicyklovanie. Prešla trasu dlhú 40 km s prevýšením 628 m za tri hodiny.

Na gitare sa naučila základné akordy a štyri rytmy. Ale aj hrať naspamäť tri pesničky s minimálne štyrmi akordami. Hrou na gitare si zdokonalila rytmické cítenie a jemnú motoriku. Pomáha jej to pri mládežníckych a iných akciách a pri kontakte s mladými.

Každý druhý týždeň pomáhala viesť detský spevokol. Raz mesačne sa zúčastnila školení, ktoré ju pripravili na prácu s deťmi. Spoluorganizovala farské a oblastné akcie, napríklad šarkaniádu, Dobrú novinu, poďakovanie za uplynulý rok v Erku Likavka. Prácou s deťmi získala nové skúsenosti, nápady na prácu s nimi, organizačné a prezentačné schopnosti. Zlepšila si komunikáciu a hudobné schopnosti. Na konci získala formáciu ako dobrovoľník animátor.

Janka

Zlepšila si kondíciu a fyzicky sa pripravila tak, že zvládla prejsť na bicykli z Liptovskej Lúžnej na Prievalec. Dĺžka trasy 15,9 km, prevýšenie nahor 408 m a nadol 428 m. Túto trasu vyšla s malými prestávkami na oddych len na bicykli (nešla pešo vedľa bicykla).

Naučila sa naspamäť náročnú skladbu "Once upon a December" od Liza Callawaya, aby ostala vo forme, aj keď už nechodí na hodiny klavíra.

V dedine, v ktorej bývala, začala pociťovať nedostatok dievčenského florbalu. Ako hráčka florbalu viedla florbalový krúžok spolu so svojou spoluhráčkou Miškou. Týmto spôsobom spopularizovala dievčenský florbal a zlepšila si svoje schopnosti v práci s ľuďmi.

Valentín

Každý druhý rýždeň chodil na turistiku na významné turistické miesta. Turistika trvala min. 2 hodiny. Spoznal tak miesta, kde ešte na Slovensku nebol, zlepšil si kondíciu a spoznal ľudí, s ktorými chodil.

Vytvoril (mechaniky, ilustrácie) a vyrobil stolovú hru, kvôli svojej záľube v stolových hrách. Skúsil niečo nové a rozvinul si svoju kreativitu, výtvarné zručnosti a logické myslenie.

Organizoval stretnutia pre žiakov školy, na ktorých sa spoločne stretávali v piatok poobede. Na stretnutiach sa hrali rôzne stolové hry. Naučil sa lepšie organizovať a zlepšil sa v učení iných pravidlám hier.

Michaela

Pravidelným plávaním jednu hodinu týždenne si udržala už behom nadobudnutú kondíciu a spevnila svaly na ramenách. Rovnako sa zlepšila aj rýchlostne z 35s/50m(dve dĺžky) prsia a 42s/50m kraul o 5 s.

Naučila sa čítať po rusky a naučila sa písať písaným písmom azbuku. Vie pozdravy, zdvorilostné frázy a vie aj krátko predstaviť seba a svojich blízkych. Aj po ukončení cieľa naďalej pokračuje v štúdiu tohto jazyka. Ako každý nový cudzí jazyk, tak aj tento sa stal prínosom pre jej budúcnosť. Jej ambíciou bolo naučiť sa už štvrtý cudzí jazyk po angličtine, nemčine a francúzštine.

Ako hráčka florbalu viedla florbalový krúžok spolu so svojou spoluhráčkou Jankou. Týmto spôsobom spopularizovala dievčenský florbal a zlepšila si svoje schopnosti v práci s ľuďmi.

Château Gbeľany pri Žiline 17.09.2019