• Strieborní 2023

• Paula

Počas karantény zistila, že ju baví cvičiť podľa youtube videí. Často sa však stávalo, že nemala čas na hodinové cvičenia. Aj preto som sa rozhodla, že jej budú najviac vyhovovať 10-30 minútové rutiny, ktoré robila aspoň trikrát do týždňa. Jej cieľom bolo na konci odcvičiť tri 15-minútové videá po sebe.

Na bronzovej úrovni vyplnila 50 strán v sketchbooku kresbami a rýchlymi maľbami človeka. Tento polrok sa zamerala na vyskúšanie viacerých umeleckých prostriedkov a tiež si dala viac času na jednu maľbu, aby ju mohla viac prepracovať. Namaľovala 12 diel. Vybrala si sedem spôsobov, a to: vodové farby, ceruzka, akryl, fixky, olejové farby, digital art pomocou tabletu a qouache.

Od mala ju veľmi bavili jazyky, a preto sa rozhodla to zúžitkovať. Pomocou aplikácie HelloTalk každý týždeň doučovala angličtinu alebo slovenčinu. Zistila, že sa vďaka tejto aplikácií môže spojiť s rôznymi ľuďmi a pomôcť im tak pracovať na svojom osobnom rozvoji a možno aj uľahčiť prípravu na testy alebo skúšky. Hellotalk je super v tom, že mohla vzájomne písať a opravovať chyby, no taktiež možnosť kreslenia, či hovorov, ktorými je možné zlepšiť si výslovnosť. Jej cieľom bolo venovať sa tejto činnosti aspoň dvakrát do týždňa a pomôcť tak aspoň jednému človeku nabrať viac sebavedomia v novom jazyku.

Klement

Kvôli zdraviu a kvôli tréningu na beh s prekážkami bolo jeho cieľom urobiť 10 zdvihov v nadhmate brada nad tyč. Jeho začiatočná stav boli 4 zdvihy.

Jeho cieľom bolo prečítať knihu v anglickom jazyku - I am the Weapon. Knihá mala 348 strán. Prečítal si ju už v slovenčine, ale chcel si ju prečítať aj v angličtine, aby si mohol prečítať aj dva pokračovania, ktoré sú len v angličtine. Prinieslo mu to lepšiu slovnú zásobu v angličtine a lepšiu schopnosť vyjadrovať sa - využívať anglické frázy v jeho komunikácii.

Jeho cieľom bolo pomáhať pri úprave školskej záhrady. Pani učiteľka potrebovala pomoc, nakoľko jesenná a jarná údržba sú veľmi časovo náročné. Pomáhal pri úprave kompostu, strihaní drevín a plení. Nadobudol týmto záhradné zručnosti, ktoré využil napríklad na chate a údržbe záhrady. Počas obdobia, kedy sa nie je potrebné pracovať v záhrade, pomáhal pri aktivitách žiackeho parlamentu - príprava občerstvenia na akciách, pomoc s organizáciou školských akcií.

Natália, Silvia, Tatiana, Anna, Patrik, Samuel, Luisa

pokračujú v nasledujúcom školskom roku. Veľa síl!