• Bronzoví 2017

• Viktória

Naučila sa jednoduché gymnastické cviky: stojka, mostík zo stoja.

Zlepšila sa v hre na klavír. Naučila sa zahrať jednu pre ňu náročnejšiu skladbu The Meadow od A. Desplata.

Venovala sa deťom v materskej škole vo vybranej triede. Pripravila im aktivity, hry na rozvoj ich talentu. Spríjemnila im tak čas strávený v škôlke, aby nebol nudný a monotónny. Aktivity: výtvarné umenie, piesne v inom jazyku, tanec.

Bianka

Naučila sa nové prvky vo volejbale (podávanie, bager, prehodenie cez sieť, nahrávky) a tiež si naštudovala podrobné pravidlá volejbalu.

Vytvorila pätnásť drobných predmetov (plyšák, vak, vankúš,...) na šijacom stroji podľa návodov na internete (Pinterest) alebo v časopisoch. Naučila sa ručne vyšívať obrázky a vzory a ešte päť stehov na úpravu vytvorených predmetov.

Na literárno-dramatickom krúžku zastupovala chýbajúcich členov a vykonávala aj ďalšie pomocné práce: vytváranie kulís, pomoc s obliekaním, česaním, maskovaním, pomoc a zastupovanie učiteľky, ktorá viedla krúžok, našepkávanie, sledovanie scenára pri nácviku, pomoc s učením rytmických a artikulačných cvičení. Na Mikuláša pripravila predstavenie Mrázik a na Vianoce zas Vianočné pásmo.

Janka

Zlepšila si fyzickú kondíciu tak, že spravla 15 riadnych kľukov a po prestávke sa udržala na žrdi 25 sekúnd.

Naučila sa hrať na klavíri pre ňu náročnú skladbu Forrest Gump - Main title od Alana Silvestriho z nôt.

V materskej škôlke v Lipt. Lúžnej pripravovala a zrealizovala pre deti 5 aktivít zameraných na osvojenie slovnej zásoby v anglickom jazyku v rozsahu 25 slov.

Michaela

Svoju kondíciu si zlepšila behom 4-krát týždenne na ihrisku alebo na eliptickom trenažéri 15 minút. Za celý čas behania dosiahla číslo 150 km.

Naučila sa základné frázy, aby vedela komunikovať vo francúzskom jazyku. Na stránke Babbel prešla jeden kurz pre začiatočníkov aj so slovíčkami k tomu. Kurz sa skladal zo šiestich lekcií (jedna z 25 kapitol). Kapitola bola určená na naučenie, pochopenie a preskúšanie ústne i písomne osvojenej problematiky v trvaní 1/2 - 1hodinu.

V triede pomáhala niekoľkým svojim spolužiakom, ktorí nerozumeli učivu z niektorých predmetov. Ponúkla im možnosť jednej hodiny v týždni, na ktorej sa venovali jednému z predmetov: MAT, FYZ, CHE, GEO, DEJ.

Nikola

Naučila sa urobiť šnúru. Cvičila  4 x do týždňa po 15 minút, podľa cvikov, ktoré našla na internete.

Naučila sa základy francúzskeho jazyka na úroveň A1: predstaviť sa, hovoriť o svojich aktivitách, o rodine, záľubách, niečo o krajine, geograficky sa orientovať v krajine, naučiť sa výslovnosť, ktorá je náročná a mať základnú slovnú zásobu z 250 slov. Na učenie používala online kurz na www.babbel.com, v ktorom sú ústne aj písomné testy. Testy robila priemerne na minimálne 75 %.

V mestskej ružomberskej knižnici pomáhala pri správnom odkladaní kníh a naučila sa zoraďovať knihy podľa Medzinárodného desatinného triedenia. Tiež prebaľovaľa staré ochranné obaly na knihách a balila nové knihy do ochranných obalov.

a Terezka

Slovenský skauting