• Štát ponúka sociálne štipendium aj pre našich žiakov.

Treba splniť štátom stanovené dve podmienky:

Sociálna situácia rodiny

Zohľadňuje sa sociálna situácia rodiny, rodičov a nezaopatrené deti (mladšie ako 15 rokov, alebo študujúci dennou formou na SŠ a VŠ).

1. Rodina poberá dávky v hmotnej núdzi, alebo
          2. Jedna dvanástina celkového ročného príjmu rodiny v predošlom kalendárnom roku nepresahuje aktuálnu hranicu životného minima.

Študijný prospech v predchádzajúcom polroku je najviac 3,5.

Do prospechu sa nezapočítavajú známky z nepovinných predmetov. Štipendium nedostanú tí žiaci, ktorí sú podmienečne vylúčený zo školy, a to aj v prípade, že spĺňajú obe podmienky.

Štipendium 61,39 Eur mesačne získa žiak, ktorý má priemer známok na vysvedčení do 2,0 vrátane.

(Suma mesačného štipendia predstavuje 50% sumy životného minima na nezaopatrené dieťa. Keďže výška sociálneho štipendia závisí od životného minima, každý rok sa táto suma mierne zvyšuje.)

Štipendium 42,97 Eur mesačne získa žiak, ktorý má priemer známok na vysvedčení od 2,0 do 2,5 vrátane.

(Suma mesačného štipendia predstavuje 35% sumy životného minima na nezaopatrené dieťa. Keďže výška sociálneho štipendia závisí od životného minima, každý rok sa táto suma mierne zvyšuje.)

Štipendium 30,70 Eur mesačne získa žiak, ktorý má priemer známok na vysvedčení viac ako 2,5.

(Suma mesačného štipendia predstavuje 25% sumy životného minima na nezaopatrené dieťa. Keďže výška sociálneho štipendia závisí od životného minima, každý rok sa táto suma mierne zvyšuje.)

Ak je žiak hodnotený z povinných predmetov inak ako klasifikáciou, poskytuje sa mu v príslušnom roku sociálne štipendium vo výške 35 % sumy životného minima nezaopatreného dieťaťa.