• Projekt Erasmus+ 2016/2017

• 16.08.2018 22:12
      • Keď vzdelávať (sa) je radosť

Cieľom projektu „Keď vzdelávať (sa) prináša radosť“ bolo umožniť pedagógom vzdelávanie v zahraničí za účelom spoznania európskych trendov vo vyučovaní hudby, anglického jazyka a v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Na vzdelávacích kurzoch sa zúčastnili piati zamestnanci školy. Boli to zodpovední pedagógovia, ktorým záleží na svojom profesijnom raste, ktorí využívajú v príprave žiakov na ďalšie štúdium a v kvalitných pracovných vzťahoch pri riadení školy. Účastníci mobilít sa zúčastnili na vzdelávaní v oblasti hudby (One week Course for European Teachers of Music), anglického jazyka (Refresher Course - Methodology for Secondary Teachers, Language and Methodology Refresher (Secondary/Adult), CLIL: Content & Methodology for Secondary Teachers) a v oblasti hodnotenia a zabezpečenia kvality vzdelávania a výchovy (Evaluation and Quality Assurance in education and training). Po absolvovaní kurzov šírili získané kompetencie vo výchovno-vzdelávacom procese, medzi kolegami, zúčastňovali sa stretnutí, na ktorých hovorili a prezentovali to, čo zažili (napr. pracovné porady, stretnutia riaditeľov škôl). Tiež realizovali aktivity, na ktorých využívali to, čo sa naučili (napr. koncerty, e-Twinningový projekt, články v médiách). Kvalita pravidelných aktivít sa výrazne zlepšila (napr. predvianočný benefičný koncert), ale aj o to, že v marci 2017 sa po prvýkrát v Ružomberku konal festival stredoškolských speváckych zborov s názvom Cantare choraliter. Zlepšili sa aj stratégie vyučovania a obohatilo sa portfólio využívaných aktivít na hodinách anglického jazyka. Základným dopadom v oblasti riadenia je ponúknutie spoluúčasti na rozvoji školy všetkým zainteresovaným učiteľom, ktorí sa tak cez nástroje riadenia priamo spolupodieľajú na zmenách v spoločnosti.  K dlhodobým prínosom projektu patrí zvýšenie prestíže školy na Slovensku a v zahraničí.
      • Výstupy projektu

Erasmus+ vzdelávacie mobility 2016

Video obsahuje fotografie zo vzdelávacích kurzov všetkých účastníkov.

Propagačné materiály pre žiakov školy

Video znázorňuje odovzdávanie propagačných materiálov žiakom gymnázia. Propagačné materiály dostali všetci žiaci školy.

Diseminácia Erasmus+

Video uvádza vybrané diseminačné aktivity projektu "Keď vzdelávať (sa) je radosť. Informovanie účastníkov o vzdelávacích mobilitách na pracovnej porade, príspevok na vedeckej konferencii na Katolíckej univerzite v Ružomberku, prezentácia školy a projektu na stretnutí katolíckych škôl v Starej Ľubovni, prezentačné materiály pre zamestnancov školy pri príležitosti Dňa katolíckych učiteľov.

Benefičný vianočný koncert 18.12.2016

Video obsahuje krátky zostrih z benefičného vianočného koncertu 18.12.2016 v jezuitskom kostole v Ružomberku.

CLIL v sekunde 06.02.2017

Video zaznamenáva priebeh hodiny chémie v sekunde s použitím metódy CLIL.

Hudobná výchova v príme 16.03.2017

Video zaznamenáva priebeh hodiny hudobnej výchovy.

Cantare choraliter 24.03.2017

Video obsahuje krátky zostrih z prvého ročníka festivalu zborov s názvom Cantare choraliter.

Otvorená hodina anglického jazyka 25.04.2017

Video obsahuje krátky záznam o priebehu otvorenej hodiny anglického jazyka v triede kvarta.

Správy účastníkov mobilít

Dokument obsahuje print screen správ účastníkov mobilít uverejnené na webovej stránke školy.

Správa na www.tkkbs.sk

Dokument obsahuje článok o vzdelávacej aktivite uverejnený na webovej stránke www.tkkbs.sk.

Spätná väzba študentky Katolíckej univerzity v Ružomberku

Dokument obsahuje spätnú väzbu študentky Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku o využití nových metód, s ktorými bola oboznamovaná počas súvislej praxe.

Fotografie z hodín anglického jazyka

Dokument obsahuje fotografie z rôznych hodín anglického jazyka, na ktorých boli využívané aktivizujúce metódy.

Učebné materiály z anglického jazyka

Súbor obsahuje pracovné listy a prezentácie Mgr. Lucie Olosovej na hodiny anglického jazyka.

Učebné materiály z hudobnej výchovy

Súbor obsahuje pracovné listy a metodický list Mgr. Anny Viglašovej na hodiny hudobnej výchovy (Vivaldi, Bach).

Hodnotiaca_sprava.pdf