• COMENIUS projekt WAP

• 07.06.2017 08:58
      • Comenius projekt „Nie sme problematickí“ - WAP

Náš Comenius projekt „Nie sme problematickí“ je zameraný na pozorovanie problémov v triedach a vývoji stratégií na ich riešenie. Všetky partnerské krajiny sa stretávajú s problémami s disciplínou a diskontinuitou. Aktivity v rámci tohto projektu sú zamerané na problematických študentov. Títo študenti často prepadajú alebo zaostávajú, sú nedisciplinovaní a nemotivovaní.

• Každá zúčastnená škola bude zbierať informácie, ktoré sa týkajú problémov spojených so školou formou dotazníka o správaní  sa študentov ku škole a spoločnosti. Všetci partneri budú spolupracovať na riešení spoločných problémov  a budú si vymieňať dobré príklady z vyučovacej praxe a pedagogické skúsenosti so zatraktívňovaním vyučovacieho procesu a tým zlepšovaním disciplíny a prevenciou pred predčasným zanechávaním štúdia.

Tímy vytvorené zo študentov, učiteľov, rodičov a školských poradcov budú pomocou širokej škály projektových aktivít pracovať na riešení problémov a zvyšovaní motivácie študentov, ich uvedomovania si seba samých, ich sebavedomia . Študenti by si mali uvedomiť, že je dôležité mať zodpovedný prístup voči spoločnosti a ich okoliu.

Projekt ponúkne reálne možnosti prekonať socioekonomické nevýhody, obmedziť  predčasné zanechanie štúdia a uľahčiť integráciu Rómov a imigrantov.

Turkey

5-9 November 2012