• Renovabis 2016/2017

• 16.08.2018 22:11
      • Gymnázium v pohybe
        Zámerom projektu je inovovať materiálne vybavenie kabinetu telesnej výchovy tým, že sa zakúpia nové pomôcky, ktoré chýbajú a vymenia sa opotrebované a nefunkčné pomôcky. Tým dosiahneme skvalitnenie vyučovania telesnej výchovy na našej škole. Gymnastika, atletika, posilňovanie, aerobik sú nosné športy a medzi mládežou veľmi obľúbené a zároveň tvoria základný most pre ostatné športové odvetvia.
      • V období od júna 2016 do novembra 2016 sme realizovali všetky tri aktivity projektu - Aktivitu 1: Nákup nových pomôcok, ktoré úplne chýbali, Aktivitu 2: Nákup pomôcok, ktoré nahradili opotrebované pomôcky a Aktivitu 3: Využitie zakúpených didaktických pomôcok vo vyučovaní telesnej výchovy.

V septembri až novembri sme informovali verejnosť o prebiehajúcom projekte.

Prvou cieľovou skupinou boli učitelia telesnej výchovy. Aktívne sa podieľali na výbere pomôcok, konzultáciách s dodávateľom a projektovým a finančným manažérom projektu. Boli nápomocní pri dodávke tovaru a hneď si ho aj skontrolovali. Následne s ekonómkou označili a zaradili pomôcky do inventáru školy. Od začiatku školského roka využívajú pomôcky vo vyučovaní telesnej výchovy.

Druhou cieľovou skupinou sú žiaci školy, ktorí sa zúčastňujú na hodinách telesnej výchovy. Už pri dodávke niektorých pomôcok sa zapojili na ich prenášaní do priestorov telocvične a aktívne si vyskúšali hneď aj doskočisko. Zakúpené pomôcky používajú na hodinách telesnej výchovy. Pomáha im pri rozvoji silových, rýchlostných, vytrvalostných a koordinačných schopností. Učia sa novým prvkom, novým technikám a používať posilňovacie stroje.

Realizáciou sme zvýšili bezpečnosť vybraného cvičenia (skok do výšky), radosť, spokojnosť žiakov a učiteľov telesnej výchovy a motiváciu žiakov cvičiť.

Zlepšenie výkonu je dlhodobou záležitosťou, ktorá prinesie výsledky v priebežnej a záverečnej klasifikácii žiakov a aj v úspechoch v súťažiach a prijímacích skúškach na telovýchovné vysoké školy.

Pridanou hodnotou realizovaného projektu je rozvoj vytrvalosti, sebahodnotenia, spolupráce, zdravého spôsobu života, ktorí žiaci využijú aj keď budú dospelí.