• Dotácie od Mesta Ružomberok na projekt 2017

• 16.08.2018 22:12
      • 25 rokov GSA
        Publikácia Z dejín katolíckeho školstva v Ružomberku II. – Pamätnica k 25. výročiu založenia Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku prináša nové poznatky z doposiaľ málo známeho a nepublikovaného pramenného materiálu. Monografia predstavuje historický vývoj Rímskokatolíckej chlapčenskej ľudovej školy v Ružomberku vrátane výstavby novej školskej budovy z obdobia tridsiatych rokov 20. storočia až po súčasnosť. Okrem všeobecnej charakteristiky a opisu priestorového i materiálno-technického vybavenia školy, publikácia obsahuje aj „mozaiku spomienok“ pedagógov, absolventov a žiakov ale aj zámery a vízie školy do budúcnosti.
        Publikáciu napísal PhDr. Martin Lupčo, PhD. Bola vydaná Gymnáziom sv. Andreja v tlačiarni FORK, s. r. o. v Martine, v náklade 200 ks. ISBN 987-80-972687-3-2.
        Tlačiareň bola vybraná na základe prieskumu trhu a najnižšej ponúkanej ceny za tlač publikácie daného rozsahu.
        14.06.2017 sa pri príležitosti 25. výročia založenia školy publikácia predstavila verejnosti na slávnostnom stretnutí pedagógov, žiakov, absolventov, priateľov školy a širokej verejnosti v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku.
        Finančné prostriedky na tlač publikácie sme získali, okrem vlastných zdrojov a iných príjmov, aj z dotácie Mesta Ružomberok. ĎAKUJEME.