• Strieborní 2024

• Sú vo finále úspešného dokončenia

Silvia

Chcela by som sa naučiť dvojitého axla, nakoľko je to skok, ktorý sa skáče veľmi často aj na súťažiach a nielen v mojej kategórii. Preto potrebujem zrýchliť moju rotáciu. Ale musím doladiť aj zvyšné dvojité skoky, aby som ich skákala viac do výšky a mala ich zakaždým dorotované.

Odkedy skončila karanténa si už ani nepamätám, kedy som naposledy otvorila knihu a čítala som. Čítavala som veľmi rada ale časom som s tým úplne prestala. Knihy mi pomáhajú rozvíjať kreativitu, zlepšovať gramatiku a rozširovať svoju slovnú zásobu. Pre mňa sú knihy napríklad aj formou relaxovania a "odrezania sa" od sveta. Preto by som si za cieľ chcela ustanoviť prečítať minimálne 20 kníh, z ktorých 10 bude v angličtine. Ak budem mať čas najradšej by som to vytiahla na 25 kníh.

Minulý rok som tiež doučovala a zistila som, že mi to príde celkom vhod. Vždy je dobré zopakovať si učivo a pri tom môžem aj pomôcť spolužiačke lepšie ho pochopiť. Hlavne teraz pred monitorom je veľmi výhodné, keď si všetko môžeme prejsť a zistiť čo máme este trénovať.

Natália

Chcela by som začať pravidelne cvičiť, aby som si zlepšila kondíciu. Teraz cvičím len 2 krát do týždňa na tanečnej. Môj plán je cvičiť 2 až 3 krát do týždňa pomocou aplikácie alebo behať a cvičiť na tanečnej. Teda spolu 5 x do týždňa, minimálne 1/2 hodinu denne. Budem používať aplikáciu Nike Training, kde si vyberiem druh cvičenia a potom budem podľa toho cvičiť. Hodinky na ruke budú snímať a merať moju aktivitu. Mojím cieľom je zabehnúť 5 km za polhodinu (a menej). Teraz zabehnem 5 km asi za hodinu. Získam tak priestor na odreagovanie sa, strávim čas so psom alebo s mojím spolubežcom.

Chcela by som pravidelne začať čítať, aby som si vybudovala čítací návyk. V poslednom čase som nečítala tak veľa ako v minulosti a tak by som sa chcela znova začať pravidelne čítať knihy. Teraz čítam len raz za týždeň a pomerne krátko. Mojím cieľom je prečítať 1 knihu za týždeň (200 stranovú), v prípade 400 stranovej knihy jednu knihu za 2 týždne. Zväčším si tak fantáziu, získam prehľad o literatúre, spisovateľoch, dozviem sa nové veci.

Mám blízky vzťah ku knihám. Je smutné, keď je kniha poškodená a vyhadzuje sa. Preto chcem pomôcť pani učiteľke v školskej knižnici. Pomôžem jej opravovať poškodené knihy, zapisovať, keď si niekto požičia alebo vráti knihu a pomôžem pani učiteľke s opravovaním poškodených kníh alebo s robením poriadku v knižnici. Prinesie mi to nové vedomosti ohľadom autorov, druhov kníh, naučí ma to zodpovednosti za veci, ktoré mi nepatria ale starám sa o ne.

Filip

Vo voľnom čase rád športujem. V zime je to najmä lyžovanie. Mojím cieľom je minimálne každé 2 týždne 2 hodiny lyžovať. Za celú sezónu by som chcel nalyžovať 300km. Šport je pre mňa veľmi dôležitý, hlavne outdoorový, a keďže v zime je celkovo menej príležitostí na jeho vykonávanie, lyžovanie je v tomto smere pre mňa veľkým prínosom.

Chémia ma baví a už niekoľko rokov sa zúčastňujem olympiád v chémii a v iných predmetoch. Tento rok som sa podujal na chemickú olympiádu v kategóriách A. Chcem byť úspešným riešiteľom v krajskom kole  v kategórii A. Verím, že postúpim na celoštátne kolo. Keďže kategória A obsahuje zväčša vysokoškolské učivo, chcem sa tomu venovať oveľa intenzívnejšie ako minulý školský rok. Zlepším sa tak v laboratórnych technikách, keďže minulý rok na to nebol taký priestor a na jednotlivých kolách olympiády je to dosť dôležité. Verím, že celá olympiáda bude mať pre mňa prínos do budúcnosti (výber vysokej školy).

V tejto kategórii sa budem pomáhať pani učiteľke s krúžkom chémie, keďže na krúžku môže byť viacej žiakov nemusí všetko stihnúť. Cieľom je pomôcť napr.: s prípravou roztokov, zostaviť výbavu na pokusy, ale aj pomoc s doučovaním na krúžku, poprípade prípravou na chemickú olympiádu. Osobným benefitom je nadobudnutie trpezlivosť a sústredenie pri práci s ľuďmi, ktorí to potrebujú a zlepšenie komunikácie. Tento cieľ som si vybral preto, lebo ma baví pomáhať ľuďom so zlepšovaním ich výsledkov... Taktiež ako ďalšiu dobrovoľníctku činnosť by som sa chcel zúčastňovať Žiackeho parlamentu a pomáhať pri príprave niektorých aktivít a zúčastňovať sa rôznych rokovaní.

Anna

Chcem si zlepšiť fyzickú kondíciu. Budem chodiť behať a podľa youtube videí budem cvičiť cardio a HIIT cvičenia. Teraz zabehnem 1500 m za 11,5 minúty. Po 2 mesiacoch chcem dosiahnuť čas 9,5 minúty. Po 4 mesiacoch 8 minút. A po 6 mesiacoch zabehnem 1500 metrov za menej ako 7 minút. Oficiálne časy budem merať na bežeckej dráhe pri ZŠ Zárevúca. Pripravovať sa budem nielen na tejto bežeckej dráhe, ale aj na cestách v okolí môjho bydliska. V prípade nepriaznivého počasia budem cvičiť kardio. Táto aktivita mi prinesie okrem zlepšenia fyzickej kondície aj duševnú pohodu a spokojnosť.

Nemčinu sa učím už 4. rok v škole, ale ešte sa neviem dorozumieť v zahraničí a často ani nerozumiem. Preto vidím veľa priestoru na zlepšenie. Chcem si rozšíriť slovnú zásobu, zlepšiť sa v porozumení konverzácií a čítaní. Každý deň sa budem učiť 5-15 minút v aplikácii na učenie sa jazykov - Duolingo. Na youtube budem pozerať videá po nemecky (s pomocou tituliek), aby som sa zlepšila v porozumení a zvykla na to, ako ten jazyk znie. Každý týždeň sa naučím 7 nových slovíčok. Na duolingo prejdem celú časť s názvom Section 2- Explorer (15 lekcií).

V našom meste pomáha jedna pani pri rôznych dobrovoľníckych činnostiach (pomoc Ukrajincom, pomoc s organizovaním táborov, pomoc žiakom na Katolíckej univerzite, pomoc cudzincom). Pomáha mnohým ďalším ľuďom a ja jej chcem s touto pomocou pomáhať, má toho veľa. Budem jej nápomocná pri všetkom, čo bude robiť (napr. príprava občerstvenia, hra s deťmi a iné). Touto aktivitou chcem získať samostatnosť, schopnosť organizovať (vedieť vymyslieť hry) a vedieť zistiť potreby najmä ukrajinských detí. Napr. vycítiť, kedy dieťa chce byť samo a kedy chce spoločnosť.

Slávnostné ceremónie budú

08.10.2024