• Pomoc pri domácom vzdelávaní
     • Pomoc pri domácom vzdelávaní

     • Milí rodičia, milí žiaci,

      ponúkame ďalšiu pomocnú ruku pri vzdelávaní - kto má problém doma s počtom zariadení, požičiame vám školské TABLETY. Máme ich cca 20 kusov. Ak máte záujem ozvite sa a ak prídu rodičia pre knihy, tak si ich môžete hneď aj zobrať.

      S pozdravom

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy 

      nemcik@gsa.sk, 0907348920

    • Karanténa - usmernenia pre rodičov a žiakov
     • Karanténa - usmernenia pre rodičov a žiakov

     • Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu na území Slovenska od pondelka, 16. marca 2020 ZATVÁRAME Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku minimálne do piatka 27. marca 2020.

      Toto nariadenie sa dotkne všetkých činností každodenného života nás všetkých. Preto Vás prosíme, aby ste opatrenia brali vážne, dodržiavali pokyny krízového režimu a venovali čas aj učeniu podľa pridelených úloh učiteľmi.

      Karanténa z dôvodu šírenia ochorenia Koronavírusu znamená, že všetci žiaci našej školy budú v domácej izolácii.
      - Na základe nariadenia je zakázané navzájom sa stretávať v bydliskách, alebo mimo domu (parky, obchodné centrá, ihriská, aquaparky, lyžiarske strediská a pod.).
      - Odporúčame žiakom tráviť nejaký čas na čerstvom vzduchu individuálne.
      - Počas dopoludnia sa žiaci majú venovať individuálnemu vzdelávaniu v domácom prostredí, podľa pokynov vyučujúcich.

       

      VYUČOVANIE CEZ INTERNET
      Obmedzenie vyučovania v školách nie sú prázdniny. Prosíme žiakov a rodičov, aby od pondelka 16. 3. 2020 komunikovali s vyučujúcimi cez internet (EduPage, Office 365, emaily, elearning programy a pod.). Žiaci sú povinní plniť zadané úlohy podľa pokynov vyučujúcich.

      Vážení rodičia, milí žiaci, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali tieto pokyny a zmysluplne vypĺňali čas tak, aby sa doma žiaci nenudili a nevyhľadávali iné spôsoby na trávenie voľného času, ktoré nie sú vhodné počas karantény.

       

      OZNAM PRE MATURANTOV

      Prihlášky na VŠ – V prípade, že je termín podania prihlášok 30. resp. 31. marca, tak prihlášky budeme potvrdzovať v týchto dňoch, nie v termínoch, kedy je nariadená karanténa.


      Správajme sa zodpovedne.

       

      Ďakujeme za pochopenie.

       

      PaedDr. Kamil Nemčík

    • Zatvorenie školy - koronavírus
     • Zatvorenie školy - koronavírus

     • MIMORIADNY OZNAM

      Zatvorenie školy: 12.3.2020 - 16.3.2020 vrátane.

      V súvislosti s vývojom situácie a na základe rozhodnutia Samosprávneho kraja VÚC Žilina a zriaďovateľa školy Spišské biskupstvo, Spišská Kapitula, zatvárame Gymnázium sv. Andreja v dňoch od štvrtku 12.3.2020 až do pondelka 16.3.2020 vrátane. Neustále je potrebné sledovať situáciu a o ďalších krokoch vás budeme informovať. 

      Dôrazne odporúčame, aby všetci žiaci zostávali doma a venovali sa vzdelávaniu, aby sa nezgrupovali v meste a na verejnosti a aby opúšťali domácnosti len v nevyhnutných prípadoch, aby sme takto predišli šíreniu vírusu v spoločnosti.

      Vyprosujem všetkým veľa zdravia a pokoja v tejto situácii.

      S pozdravom Kamil Nemčík, riaditeľ školy

      http://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/tlacova-sprava.html

    • Medzi najlepšími na Slovensku
     • Medzi najlepšími na Slovensku

     • V novembri sa žiaci KVARTY osemročného gymnázia zúčastnili celoslovenského testovania KOMPARO z predmetov SJL a MAT. Na testovaní sa celkovo zúčastnilo 17 542 žiakov zo 653 škôl. Výsledky našich kvartánov sú veľmi povzbudivé a tešíme sa z toho, že zodpovedne pristúpili k príprave - patria medzi najlepších žiakov a triedy na Slovensku. Veď v oboch predmetoch mali výrazne lepší priemer ako ostatní testovaní žiaci.

      Ďakujeme preto tomuto testovaniu za nastavenie zrkadla kvality vzdelávania na GSA a zrkadla výsledkov našich žiakov. Držíme im palce na plošnom testovaní 9, ktoré bude 1. apríla.

      Viac v prílohe

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy