• Cudzí jazyk v KORONE trochu inak a zábavnejšie

• Nová situácia vyžaduje nové rozhodnutia a hľadanie čo najefektívnejších postupov. Preto sme aj my, učiteľky cudzích jazykov, hľadali spôsob, ako žiakom napomôcť pri učení sa slovíčok či ťažších lexikálnych spojení a pritom ich nedržať 3-4 hodiny týždenne na online vyučovaní len jedného predmetu. A ako sa hovorí, kto hľadá, nájde, tak aj my sme boli úspešné – objavili sme používateľsky jednoduchú, ale veľmi efektívnu aplikáciu WocaBee (wocabee.app), ktorej autorom je slovenský programátor Michal Ošvát. Nuž a viete, o čom je táto aplikácia? Prečítajte si reakcie samotných žiakov a dúfame, že keď ju vyskúšate, budete ňou podobne nadšení. Mimochodom, už sa vyvíja aj jej verzia pre dospelých a celoživotné vzdelávanie.

Laura Soboňová

„S aplikáciou WocaBee sa mi pracovalo dobre. Páčilo sa mi, že sa tam striedalo prekladanie slovíčok z nemčiny do slovenčiny a naopak a taktiež, že som si mohla slovíčko vypočuť, ako sa správne vyslovuje. Toto všetko mi pomohlo sa rýchlejšie naučiť slovíčka, a preto by som určite bola rada, keby sme túto aplikáciu využívali aj pri učení ďalších slovíčok. “

„Mne sa učilo riadne dobre. Robila som tie cvičenia niekoľko dní po sebe a teraz na teste som si ich pamätala už úplne dobre. Stačilo sa pozrieť na slovo a hneď som ho vedela preložiť bez rozmýšľania. Určite by ma bavilo pokračovať v tom naďalej, pretože sama na sebe vidím, ako viem slovíčka, ktoré sa učím len tak z papiera, a slovíčka, ktoré si aj takto precvičím. U mňa to malo úspech.“

„Mne sa to veľmi páčilo, lebo touto formou som sa reálne aj tie slovka naučil a zapamätal a bavilo ma to až tak, že som ešte trénoval ďalej – dobrovoľné úlohy. “

„Veľmi dobre sa mi s tou aplikáciou učilo - keď som nevedela napísať nejaké slovko alebo som mala problém zapamätať si ho, tak mi ho aplikácia vždy aj dva-trikrát po sebe dala, aby som sa ho naučila zapamätala si.“

„Mne sa s Wocabee robilo dobre, naučila som sa tie slovíčka rýchlejšie ako mojím klasickým spôsobom, nakoľko sa viackrát opakovali, a preto som sa nakoniec naučila dobre aj tie, s ktorými som mala najskôr problémy, lebo som nevedela, či sa tam píše dvojhláska alebo som sa mýlila, aký je člen. “

„Wocabee sa mi veľmi páčilo. Časovo to bolo pre mňa náročné, keď som robila zadané balíky úloh na poslednú chvíľu, ale takto vo voľnom čase je to fajn a určite by som to chcela robiť aj naďalej. Je to riadne super, môžeme si precvičovať slovíčka a ľahšie som si ich aj zapamätala.“

„Dobrý deň, veľmi sa mi páči tento spôsob učenia nových slovíčok. Lepšie som si ich vďaka tomu zapamätal a kľudne by som aj naďalej uvítal takýto spôsob učenia. „

„Aplikácia WocaBee sa mi veľmi páči a veľmi mi pomohla pri trénovaní si slovíčok. Táto forma učenia ma baví, nakoľko aplikácia mi dá okamžitú spätnú väzbu k mojej práci a pokrokom.“

„Ja som s aplikáciou veľmi spokojná, pretože všetky slovka som sa naučila počas trénovania a pred wocabee-testom som sa ich už vôbec nemusela učiť. Budem rada, ak budeme častejšie pracovať s touto aplikáciou.