• Deň otvorených dverí na GSA 2023

     • Srdečne pozývame žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ na GSA v Ružomberku:

      PIATOK, 1. decembra 2023

      od 10:00 do 16:00 na GSA.

      Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch (10:00-14:00), ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.

      Program Dňa otvorených dverí začína o 10:00 hodine a pre všetkých budeme k dispozícii až do 16:00 hodiny, dokedy nás môžete navštíviť.

      Prosíme Vás, aby ste túto informáciu sprostredkovali všetkým žiakom 5. a 9. ročníkov, ktorých ambíciou je študovať na kvalitnom gymnáziu ;)

       

    • Hosť na GSA 2023
     • Hosť na GSA 2023

     • Každoročne na sviatok patróna školy pripravujeme pre vás program, ktorého cieľom je pomôcť vám v profesijnej orientácii a smerovaní vášho ďalšieho štúdia, či pracovného života. Aj preto po inšpirácii medzi rodičmi vám v tomto roku prinášame 8. ročník podujatia s názvom Hosť na GSA - absolvent GSA.

      Nebolo jednoduché zostaviť hostí tak, aby reflektovali všetky oblasti spoločenského života a uplatnenia, som však vďačný našim tohtoročným hosťom, že si našli čas, vrátia sa na chvíľu medzi nás do školských lavíc a porozprávajú ich životné cesty po skončení GSA, ktoré môžu byť aj pre vás inšpiráciou pre ďalšie smerovanie a príjemným stretnutím sa s absolventmi GSA.

      Mnohí z nich si kvôli tomuto stretnutiu vzali vo svojej práci voľno, resp. si upravili pracovné povinnosti, aby sa na stretnutie pripravili a mohli pricestovať a stretnúť sa s vami.

      Pozvanie prijali:

      Juraj Staník - Keď Ti IT (z)mení život - absolvent 2003

      Patrik Sleziak - Z GSA na vedeckú dráhu - absolvent 2007

      Veronika Tsachev - Ako sa riadia globalne projekty zo Slovenska (rod. Hanulová) - absolventka 2008

      Dominika Miklasová - Čo všetko obnáša práca pediatra (rod. Šnauková) - absolventka 2012

      Michaela Baranová - Mama zo záchranky (rod. Olosová) - absolventka 2014

      Peter Florek - Uspávam, ale učiteľ (nie) som - absolvent 1998

       

      Tešíme sa na stretnutie s našimi absolventmi.

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

     • Global Outreach - možnosť štúdia v USA

     • Tradične v novembri prebieha na GSA. Desiatky študentov z celého Slovenska a okolitých krajín absolvuje pohovory s americkými lektormi v programe Global Outreach.

       

      V piatok sme privítali Barbaru Tota - Boryczka a otca Larryho Seidla zo Spojených štátov na GSA. Spolu s dvoma záujemcami o štúdium v USA začali svoje turné vo Varšave a pokračujú cez Košice, Bratislavu, Maďarsko a Česko. Asi 60 žiakov súčasne súťaží o 20 miest v projekte Global Outreach, ktoré im umožnia absolvovať ročné štúdium na katolíckych stredných školách v USA.

      Držme našim mladým palce!

      Dúfame v zdarný výsledok a tešíme sa, že z miest celého Slovenska bol práve Ružomberok a GSA ako jedno miesto stretnutia. Ďakujeme a Patrikovi s Jakubom držíme palce.

     • Klub priateľov GSA

     • Pozývame Vás do Klubu priateľov GSA.

      Vaša pomoc a podpora je pre nás veľmi dôležitá.

      Pozývame všetkých absolventov, rodičov, žiakov či priateľov a sympatizantov GSA k budovaniu spoločného diela.

      Viac na: Klub priateľov GSA

       

      PaedDr. Kamil Nemčík

      riaditeľ školy

     • ANDREJCUP 2023 - 25. ročník

     • Milí žiaci, rodičia, absolventi

      Kompletný sumár z 24. ročníka nájdete tu: AC2022_sumar.pdf

      Srdečne vás pozývame na stretnutie na XXV. ročníku ANDREJCUPu, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. novembra 2023 od 8:00 v telocvični GSA.

      Tešíme sa na spoločné stretnutie absolventov, žiakov, rodičov a priateľov GSA.

      Registrácia je UKONČENÁ!!!

      Individuálne otázky, či rezervácia "náhradníkov" na nemcik@gsa.sk

      Počet mužstiev: obmedzený - 14 mužstiev
      Registrácia mužstva: 15,- EUR

      Rozpis zápasov pošleme po uzavretí registrácie a vyžrebovaní skupín.

      Otvorenie turnaja - 8:00 v telocvični GSA

       

      Základné pravidlá 2023:

      - číslo zápasu je záväzné,

      - nedostavenie sa na zápas je kontumácia,

      - na začiatku zápasu má loptu tím vedený ako domáci. Rozpis je tak pripravený, aby to bolo vyrovnané pre všetkých.

      - Čas zápasu: 6 minút pre všetky zápasy + 2min je na výmenu tímov - pridelený čas orientačný - treba sledovať priebeh turnaja!!!

      - Hrá sa v telocvični - v tradičnom formáte 4 vs 4 s brankárom "bez rúk" :)

       

      Tešíme sa na stretnutie.

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

     • Študentské parlamentné voľby

     • Obrázok, na ktorom je grafika, biely, symbol, písmo

Automaticky generovaný popisŠtudentské voľby

      Dňa 21. septembra 2023 sa na pôde GSA uskutočnili študentské voľby do NR SR 2023. Boli sme JEDINOU školou v Ružomberku, ktorá toto hlasovanie priniesla pre žiakov vlastnej školy.

      Prinášame prehľad výsledkov a ďakujeme všetkým žiakom, ktorí využili možnosť, aktívne sa podieľať na správe vecí verejných.

      Študentská volebná komisia a p. uč. Martin Lupčo

      Vysledky_Studentskych_volieb_2023.pdf 

     • Otvorenie školského roka 2023/2024

     • Milí žiaci, rodičia, priatelia GSA

      srdečne vás pozývame  na slávnostné otvorenie nového školského roka

       

      v PONDELOK, 4. septembra 2023 s týmto programom:

       

      8:00 - VENI SANCTE - sv. omša vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku

       

      - 9:15 - otvorenie školského roka na GSA na školskom dvore GSA

                   (v prípade nepriaznivého počasia v telocvični GSA)

       

      - 10:30 - resp. po otvorení šk. roka stretnutie všetkých tried s triednymi učiteľmi v triedach na GSA - triednické hodiny.

       

      Tešíme sa na stretnutie

       

      PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

       

    • Zvýšenie kvality na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku
     • Zvýšenie kvality na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku

     • Vďaka operačnému programu Ľudské zdroje sme mohli na GSA v rokoch 2019 - 2023 realizovať aktivity v projekte Zvýšenie kvality na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku. Významne sme si vďaka projektu vynovili podmienky vo vzdelávaní získaním dodatočnej výpočtovej techniky, servera, či didaktických pomôcok. Tie sa stali súčasťou edukačného procesu na GSA. Projektové aktivity boli smerované na učiteľov a žiakov. Učitelia mali možnosť pravidelných stretnutí, s cieľom vzájomného zdieľania sa a tvorby materiálov, v ktorom boli zapojená väčšina učiteľov GSA. Žiaci sa k aktivitám dostali vďaka bezplatnej mimoškolskej ponuke aktivít na rozvoj čitateľskej gramotnosti, prírodovednej gramotnosti, matematickej gramotnosti.

      Projektové aktivity skončili 31.8.2023

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

      Výzva MŠVVŠ SR z OP Ľudské zdroje bola zameraná na zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu s cieľom zlepšiť študijné výsledky žiakov v oblasti troch gramotností. Aktivity sú zamerané na žiakov i pedagógov. Výdavky projektu smerovali predovšetkým na mzdy vo forme ich zvýšenia alebo špeciálnej odmeny pre zamestnancov podieľajúcich sa na projekte a sekundárne na zlepšenie technického a didaktického vybavenia školy.

     • Dvojnásobný majster Slovenska!!!

     • Patrik Gejdoš študent III. ročníka Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku,

      sa dňa 15.4.2023 v Starej Ľubovni zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska v kulturistke v kategórii Men´s Physique open - dorast a Men´s Physique open začiatočník - dorast, kde sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska, t.j. 2 krát I. miesto.

      Svoj úspech si obhájil aj 16.4.2023, opäť v Starej Ľubovni na Majstrovstvách Slovenska, ale v kategórii Men´s Physique do 178cm - juniori (do 23 rokov), kde bol najmladším súťažiacim a skončil na krásnom III. mieste ako vicemajster Slovenska. Tento úspech je o to cennejší, pretože vekovo patrí ešte len do kategórie dorastencov. K dosiahnutému úspechu mu srdečne gratulujeme.

     • Dejepis - postup do celoštátneho kola

     • „Historia magistra vitae est.“ Tieto slová sa opätovne potvrdili a 3. apríla 2023 Gymnázium Viliama Paulinyho-Tótha v Martine privítalo milovníkov histórie, aby si zmerali sily a vedomosti z dejepisu v krajskom kole Dejepisnej olympiády.

      GSA reprezentovali štyria súťažiaci, z radov mladších žiakov Danielka Púchovská (sekunda) a Filip Goč (tercia), za starších žiakov Ingrid Karabášová (3.A) a Matej Hudec (3.A).

      Danielka s Filipom sa v neľahkej konkurencii nenechali zahanbiť a skončili ako úspešní riešitelia.

      Zo stredoškolákov Matej skončil na nádhernom 4. mieste a Ingrid vybojovala úžasné 2. miesto s postupom do celoštátneho kola.

      Všetkým srdečne blahoželáme a Ingrid držíme palce, aby nás aj naďalej takto úspešne reprezentovala!  

      Martin Lupčo

    • Stolný futbal na školách
     • Stolný futbal na školách

     • Na GSA máme od piatku profesionálne kalčeto, ktoré v rámci projektu pre stredné školy venovala LFO - Liptovská Foosballová Organizácia. Cieľom projektu je popularizácia tejto hry v podmienkach škôl, takže nás na GSA čakajú sprievodné aktivity, ako napr. workshopy k medzinárodným pravidlám, turnaje pre žiakov, či turnaje medzi školami.

      Kalčeto je umiestnené v učebni U1, je určené pre všetkých žiakov pod podmienkou dodržiavania základných pravidiel, ktoré sú súčasťou hracieho stola.

    • Deň učiteľov
     • Deň učiteľov

     • Pri príležitosti Dňa učiteľov si ocenenie - pamätný listi z rúk primátora Mesta Ružomberok prevzal dnes aj učiteľ GSA, Mgr. Martin Janček. Pánu učitelovi matematiky a fyziky gratulujeme k oceneniu a ďakujeme za sprevádzanie našich žiakov. Týmto ocenením a vďakou vzdávame hold všetkým učitelom za ich prácu a povolanie, ktoré napĺňajú svojou obetou v dnešných časoch.

      Mgr. Martin Janček, ktorý v tomto roku oslavuje svoje životné jubileum, pracuje už 20 rokov na Gymnáziu sv. Andreja. Učí matematiku a fyziku, no jeho prínos je oveľa širší: spravuje školskú ASC agendu, spolupracuje pri tvorbe rozvrhov a tematických plánov, pri zadelení žiakov do skupín či pri tlačení vysvedčení a odstraňovaní rôznych technických problémov. To všetko robí s ochotou a prirodzenou samozrejmosťou. Jeho dlhoročné skúsenosti, vedomosti i zručnosti spojené s ochotou vždy pomôcť iným z neho robia vzácneho človeka, ktorý je pre nás všetkých veľkým darom.

      Ďakujeme a gratulujeme.

      Krásny deň učiteľov

       

     • Dejepisná olympiáda

     • 15. ročník okresného kola Dejepisnej olympiády opäť úspešný!!! 

      Dňa 8. februára 2023 sa osem žiakov zúčastnilo okresného kola Dejepisnej olympiády na ZŠ Zarevúca. Hlavnou témou tohtoročného ročníka sú dejiny vedy a techniky. Žiaci GSA opäť bodovali a dokázali, že histórii právom patrí označenie „kráľovská disciplína“. V kategórii F, kde sme mali najmladších žiakov, Ela Kubíková skončil na veľmi peknom 6. mieste ako úspešný riešiteľ. V ďalšej kategórii E obsadila nádherné 2. miesto DANIELA PÚCHOVSKÁ a postúpila do krajského kola. V kategórii D, ktorú reprezentovali žiaci tercie, tak ako po minulé roky aj v tomto školskom roku boli žiaci úspešní, keď FILIP GOČ skončil na 2. mieste, čím sa kvalifikoval na krajské kolo a Samuel Antol obsadil 6. miesto. Najstaršie žiačky z kategórie C zaujali veľmi pekné miesta, Naďa Vevericová skončila na 5. mieste a Natália Galanová na 7. mieste. Vzorne nás reprezentovali aj Liana Ciglanová a Karolína Bajačeková. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a postupujúcim žiakom srdečne blahoželáme! Dňa 3. apríla 2023 nás budú štyria naši žiaci – DANIELA PÚCHOVSKÁ, FILIP GOČ a INGRID KARABÁŠOVÁ s MATEJOM HUDECOM (SŠ) reprezentovať v  krajskom kole Dejepisnej olympiády na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha, kde im všetci držíme palce!  

     • DVE PERCENTÁ PRE GSA

     • Tlačivo - tlacivo_2_perc_RS_GSA.pdf​​​​​​​​​​​​​​

      Pozývame Vás k podpore Gymnázia sv. Andreja prostredníctvom poukázania svojich 2% zaplatenej dane Rodičovskému spoločenstvu pri Gymnáziu sv. Andreja. Vyzbierané 2% môže použiť RS pri GSA na materiálne a technické vybavenie školy, podporu žiackych a školských aktivít a na rozvoj spoločenstva GSA. O použití prostriedkov rozhoduje Rodičovské spoločenstvo pri GSA.

      Údaje potrebné na poukázanie 2%:

      Obchodné meno: Rodičovské spoločenstvo pri Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku

      Právna forma: občianske združenie

      IČO/SID42221064

      Sídlo: 034 01, Ružomberok, Námestie A. Hlinku 5

       

      ĎAKUJEME!!!

       

      Ing. Ľubomír Sidor, predseda Rodičovského spoločenstva pri GSA

    • ...a Slovo bolo u Boha...2022/2023
     • ...a Slovo bolo u Boha...2022/2023

     • ...a Slovo bolo u Boha... - registrácia do krajského kola 2022/2023

       

      Srdečne pozývame na krajské kolo recitačnej súťaže ... A Slovo bolo u Boha, ktorá sa uskutoční

      v utorok 14. februára 2023 o 13:00 na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku

       

      Registrácia súťažiacich je na prízemí školy v čase 12:30 - 13:00.

      Prihlasovanie súťažiacich od 15.1.2023 do 10.2.2023 do 12:00.

      Do krajského kola postupujú víťazi školských kôl - škola teda môže prihlásiť v tej istej kategórii len jedného súťažiaceho. 

       

      Dokument na stiahnutie pre ŽIAKOV - 2023_suhlas_A_SLovo_bolo_u_Boha.doc

       

      V prípade akýchkoľvek problémov a otázok nás kontaktujte na gsa@gsa.sk

       

      Tešíme sa na stretnutie.

       

      PaedDr. Kamil Nemčík, Gymnázium sv. Andreja

     • Individuálna prehliadka GSA

     • Patríte medzi nerozhodutých?

      Dohodnite si individuálnu prehliadku, pozrite si osobne priestory GSA a získajte informácie z prvej ruky.

      Prehliadku prispôsobíme vzájomne výhodnému času.

      Naváhajte a zavolajte, alebo napíšte na: gsa@gsa.sk, alebo 0907 348 920.

      PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

     • Prerušenie vyučovania na GSA

     • V súlade s Metodickým pokynom Ministerstva školstva č. 15/2005 v dôsledku vysokej chorobnosti žiakov školy – epidemického výskytu chrípkového ochorenia a ďalších respiračných ochorení, na  základe  odporúčania  príslušného  Regionálneho  úradu  verejného  zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši a konzultácie so zriaďovateľom školy prerušujem výchovno-vzdelávací proces na Gymnáziu sv. Andreja v dňoch 14.-16. decembra 2022.

      Vyučovanie pokračuje v pondelok 19. decembra 2022

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

       

    • Pozvánka na koncert
     • Pozvánka na koncert

     • Spevácky zbor Coro di san Andrea Gymnázia sv. Andreja vás pozýva na predvianočný benefičný koncert

      SVET LÁSKU MÁ 

      v nedeľu 18. cecembra 2022 o 18.00

      v Kaplnke Školských sestier sv. Františka.

      Koncertom podporíme Misonárky lásky - sestry Matky Terezy.

      Tešíme sa na spoločný čas