• Bylinková záhrada

• 08.12.2022 15:51
      • Cieľom vzdelávacej aktivity je spoznať, charakterizovať a využívať silu prírodných liečiv v týchto oblastiach:

1. Liečivé rastliny v našom okolí – poznávanie a charakteristika liečivých účinkov rastlín. Výsadba byliniek – práca v školskej záhrade.

2. Rastliny ako jed a ako liek. Prvá pomoc pri otrave jedovatými rastlinami. Kooperácia s účastníkmi vzdelávacej aktivity „Prvá pomoc“ ( jedovaté účinky rastlín, príznaky otravy, poskytnutie prvej pomoci...)

3. Med a jeho význam vo výžive - postup pri výrobe medu a produktov z neho, tvorivé dielne súvisiace s poznávaním života včiel.

4. Zber liečivých rastlín v okolí školy. Terénne aktivity spojené so spoznávaním liečivých rastlín, ich zber a spracovanie. Sušenie a uskladňovanie liečivých rastlín.

5. Špecifické prípravky z liečivých rastlín. Príprava bylinkových čajov podľa chuti a liečivých účinkov. Výroba liečivých mastí a sirupov.