• Prípravný kurz z Chémie

• 08.12.2022 15:50
      • Cieľ : rozvíjanie zručností a kompetencií žiaka – chemika, spolupráca žiakov rôznych tried na projektových aktivitách, zmena tradičnej formy .vyučovania chémie, orientácia na žiaka, orientovať sa čo najviac na aktuálne otázky chémie v bežnom živote.

V rámci projektového týždňa sú pripravené nasledovné aktivity:

1. COVID 1 - ako sa podarilo zrýchliť vývoj a testovanie vakcín proti Covid 19, vakcíny – ich zloženie, princíp účinku, rozdelenie – práca s informáciami, informačnými zdrojmi, príprava informačného materiálu pre spolužiakov.

2. COVID 2 - príprava informačného materiálu pre spolužiakov – prezentácia, informačný list, príprava na vyučovanie žiakom.

3. Organická chémia v živej prírode - v rastlinnej ríši- chemická komunikácia rastlín, chemická ochrana rastlín – charakteristika chemických látok v rastlinách , medzipredmetový deň – spolupráca s aktivitou Bylinková záhrada.

4. Ako žijú molekuly – biochémia a la človek – chémia v človeku a okolo človeka - práca s informáciami, informačnými zdrojmi, príprava informačného materiálu, problémových úloh s využitím aplikácií..

5. Názvoslovie chemických zlúčenín – práca s PSP, tvorba vzorcov a názvov chemických zlúčenín, tvorba modeloch chemických zlúčenín.