• Fenomény sveta

• 08.12.2022 15:45
      • Aktivita projektu je zameraná na vyučovanie, ktoré sa mení na expedíciu za poznaním. Takú, na ktorej žiaci túžia po nových vedomostiach a učitelia sú ich sprievodcami pri hľadaní odpovedí na otázky, ktoré zaujímajú každého.

Cieľ

• Inšpirovať žiakov a predstaviť im medzipredmetové témy z rôznych perspektív tak, aby sa žiaci učili v súvislostiach a v kontexte.

Obsah

Vzdelávacie aktivity nestoja na pasívnom odovzdávaní informácií a memorovaní. Aktivity využívajú inovatívne metódy, ktoré rezonujú v diskusiách o školstve v 21. storočí.
        Toto vzdelávanie je atraktívne, pretože žiaka motivuje svojím obsahom a cieľmi. Je dôležité vyzdvihnúť v žiakoch zvedavosť, aby získali odpovede na otázky, ktoré ich zaujímajú. K tomu im pomôžu aj kvalitné vzdelávacie aktivity a špičkové videá z dielne BBC, ktoré sú k dispozícii v 5 balíkoch Kultúra, Slnko, Komunikácia, Vzduch a Voda.

Zážitkové vzdelávanie presúva ťažisko učenia na žiaka a jeho vlastnú skúsenosť. Pretože spoločným menovateľom je vlastná skúsenosť žiaka s využitím kritického myslenia, čítania s porozumením či kreativity.

Frekvencia aktivity

Pravidelné dvojhodinovky 1x do týždňa. Určené pre žiakov prímy až kvarty.

Materiálno-technické vybavenie

5 balíkov Fenomény sveta Kultúra, Slnko, Komunikácia, Vzduch a Voda