• RENOVABIS - Tvorivo, učiaco a reprezentatívne

• Nemecká katolícka nadácia a Konferencia biskupov Slovenska podporili projekt GSA, v ktorom chceme premeniť vstupné priestory GSA. Vstupná zóna, ktorá postupne vznikne by mala slúžiť nielen ako priestor na pohyb žiakov, či hostí, ale vzniknúť by mal komplexný informačný systém o škole, vzdelávacia zóna priamo vo vstupnom priestore, oddychové priestory,....

Orientačný rozpočet je vo výške 13.210,- EUR

Schválená dotácia je vo výške 4.781,- EUR

Rodičovské spoločenstvo schválilo podporu vo výške 3:000,- EUR

Potrebujeme a  hľadáme zdroje vo výške cca 5500 EUR, pričom všetky aktivity by sme podporili hlavne vlastnou prácou na premene prostredia.

Hľadáme ďalšie prostriedky na dofinancovanie projektových aktivít. Podporiť nás svojím darom môžete na účet:

SK88 0200 0000 3502 6534 0342

Do správy pre prijímateľa dajte DAR a svoje MENO a PRIEZVISKO. Podporiť nás môžete aj symbolickou sumou. ĎAKUJEME!!!

K 6.12. ste darovali 120,- EUR

K 8.12 ste darovali 150,- EUR

K 15.12. ste darovali 480,- EUR

K 2.1.2024 ste darovali 650,- EUR.

K 9.1.2024 ste darovali 770,- EUR.

K 26.1.2024 ste darovali 1070,- EUR.

........... budeme postupne aktualizovať

Potrebovať budeme aj fyzickú pomoc, o ktorej budeme priebežne informovať a pozývať k spolupráci.

Projektové aktivity, ktoré budeme realizovať:

1. Prezentovať hlavných partnerov školy na jednotnej informačnej tabuli.

2. Vytvoriť okienko medzi vonkajšími a vnútornými vstupnými dverami školy.

3. Nainštalovať televízor vo vstupnej hale - obrazovku - na aktuálne informácie k dianiu v škole, na vzdelávacie aktivity a pod.

4. Vytvoriť podsvietený svetelný rošt na adekvátne osvetlenie priestoru.

5. Nafarbiť/vymeniť - dvere na U1 a U2 - vyriešiť zvukotesnosť od chodby

6. Vytvoriť tvorivú prezentačnú plochu na posilnenie identity školy.

7. Umiestniť prenosný rečnícky pult.

8. Umiestniť prenosné taburetky, sedenie.

9. Inštalovať prezentačné panely - o histórii budovy a školy

10. Osadiť informačný systém vo vstupnej hale.

11. Osvetliť chodbu LED svietidlami na pohyb

12. Priestory vrátnice uzavrieť presklenými dverami - zjednotiť/ vymeniť vstupné dvere - v jednom štýle.

13. Realizovať každý mesiac jedno vzdelávanie pre učiteľov vrámci združenia EDURAST pre učiteľov v spolupráci so SZŠ M.T.Schererovej v RK.

14. Vytvoriť propagačné materiály na šírenie Klubu priateľov GSA (fundraising)

15. Zrealizvoať neformálne vzdelávanie žiakov v tomto priestore.

16. Umožniť žiakom, učiteľom a všetkým návštevníkom tráviť čas v tomto priestore - vzdelávanie, pastoračné aktivity, oddychové, spoločenské - voľby a pod.)

Projektové aktivity a premena prostredia budú trvať v mesiacoch december 2023 až február 2024.

V prípade, že máte svoje podnety k projektovým aktivitám, viete nám niečo konkrétnejšie poradiť, pomôcť,....tak ste srdečne vítaní. Ozvite sa nám.

PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

nemcik@gsa.sk

• Príde Pán - pozvánka na koncert

• GSA vás srdečne pozýva na tradičný predvianočný benefičný koncert školského speváckeho zboru Coro di san Andrea.

Vypočuť si nás môžete v stredu 20.12. o 18:00 u sr. Františkánok

Výťažkom chceme podporiť deti prenasledovaných kresťanov v rámci vianočnej zbierky pápežskej nadácie ACN Slovensko.

Viac informácii o vianočnej zbierke môžete nájsť na tomto odkaze: https://acnslovensko.sk/posledne-vianoce/.