• A SLOVO BOLO U BOHA
     • A SLOVO BOLO U BOHA

     • Dvadsiatyšiesty ročník recitačnej súťaže poézie a prózy ...A Slovo bolo u Boha... bude na Gymnáziu sv. Andreja 5. februára 2019 o 13:00 na Gymnáziu sv. Andreja.
       
      (Prezentácia súťažiacich bude  od 12:15 do 13:00.)

      Prosíme o registráciu účastníkov /súťažiacich/ do 3. februára 2019 do 12:00, 
      aby sme pripravili kvalitnejšie organizačné podmienky na túto súťaž.

      Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie !

       

      Link na prihlásenie: TU

      Organizačný poriadok súťaže nájdete: TU

       

      Víťazi postúpia do celoštátneho kola.

      Celoslovenské kolo: 23.03.2019; Spojená škola sv. Rodiny, Gercenova 10, 851 01 Bratislava

       

      Kamil Nemčík, Gymnázium sv. Andreja

       

     • Príde Pán - pozvánka na koncert

     • Žiaci Gymnázia sv. Andreja, ktorí sú členmi gymnaziálneho speváckeho zboru

      Coro di san Andrea

      vás srdečne pozývajú

      v STREDU 19. decembra 2018 o 18:00

      do Farského kostola sv. Ondreja v Ružomberku

      na benefičný koncert PRÍDE PÁN.

      Vstupné: dobrovoľné - výťažok bude použitý na pomoc rodinám v núdzi.

    • CAN YOU PLAY WITH ME?
     • CAN YOU PLAY WITH ME?

     • Prvý decembrový týždeň sa rozbehol na Gymnáziu sv. Andreja ďalší výmenný pobyt žiakov.
      Tentokrát išlo o týždňový projekt Erasmus+ v Turecku, kde sa žiaci GSA so svojimi učiteľmi stretli
      s partnerskými školami z Talianska, Rumunska, Poľska, Slovenska a Turecka.

      Hlavnou témou projektu na roky 2018 -2020 je didaktická hra a jej prítomnosť vo vyučovaní v jednotlivých
      školách. CAN YOU PLAY WITH ME? – Môžeš sa so mnou hrať? – je nielen o voľnom hraní sa,
      ale predovšetkým o rozvíjaní základných mäkkých zručností žiakov, ako je spolupráca
      a koordinácia činnosti, popri ktorých žiaci zažívajú radosť z hry, ktorá je prostriedkom na
      efektívnejšie učenie sa. Popri aktivitách projektu sme si mohli prezrieť rôzne interaktívne múzeá
      hračiek v Istanbule, Ankare, ale aj prežiť niekoľko dní v hosťovských tureckých rodinách.
      Vzájomné spoznanie sa partnerov projektu vyvrcholilo spoločným predstavením didaktických
      hier, ktoré jednotlivé krajiny priniesli ako tradičnú hru zo svojej krajiny.

     • LEPŠÍ SVET - GLOBAL OUTREACH

     • Meniť svet k lepšiemu je víziou mnohých, no nejeden to vzdá hneď na začiatku. Global Outreach program je jedným z diel, ktoré premeňa životy mladých a aj ich okolia a tak je naplnením predstáv, ktoré mali zakladatelia.

      Počas dní 16-18/11/2018, sa konalo druhé výberové konanie do kresťanskej organizácie Global Outreach v priestoroch Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Global Outreach je nezisková organizácia, ktorá dáva možnosť študentom, druhého ročníka stredných škôl alebo sexty na osemročných gymnáziách, študovať v zahraničí, konkrétne v Spojených štátoch Amerických. Jej hlavnou myšlienkou je vybudovať z mladých ľudí lídrov, ktorí sú pevne presvedčení o svojej viere a o tom, že aj oni dokážu zmeniť svet svojimi činmi a tak vybudovať „Civilizáciu lásky“, čo je hlavným mottom tejto organizácie.

      Tohto výberového konania sa zúčastnilo presne osemnásť uchádzačov zo západného, stredného a východného Slovenska, ktorí boli následne rozdelení do skupín. Tieto skupinky boli vedené ako staršími absolventami, tak aj čerstvými, ktorí sa len nedávno vrátili domov na Slovensko. Na víkende boli účastní aj hlavní predstavitelia Global Outreach. Výkonná riaditeľka Barbara Tota-Boryczka a duchovný predstaviteľ Fr. Larry Seidl mali na starosti interview s každým jedným uchádzačom počas tohto víkendu. Okrem interview, ktoré museli všetci uchádzači absolvovať, mali sme možnosť sa všetci bližšie spoznať pri rôznych aktivitách a tak vytvoriť silné priateľstvá, ktoré ako dúfame, budú aj naďalej pretrvávať počas našich životov.

      Je to neopakovateľný čas prežitý s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy a chcú zmeniť svet k lepšiemu. Mohli sme zažiť aj veľmi silné momenty počas večerných modlitieb, kedy sa viacerí z nás otvorili alebo prispeli svojím talentom k príjemnej atmosfére. Či už svojim spevom alebo hrou na hudobný nástroj.

      V mene prezidentky Global Outreach Slovensko, ktorou je Anna Lacková, by sme v prvom rade chceli poďakovať riaditeľovi školy PaeDr. Kamilovi Nemčíkovi, za poskytnutie priestorov a jeho ochotu vždy pomôcť, ďalej by sme chceli poďakovať predstaviteľom G.O. Fr. Larrymu a Barbare Tota-Boryczkej za ich čas a trpezlivosť pri interview, všetkým absolventom ktorí sa zúčastnili tohto víkendu za ich pomoc pri organizácii a v neposlednom rade každému jednému uchádzačovi prajeme veľa šťastia a dúfame, že sa im ich sen naplní.

      Pevne dúfame, že Ťa toto oslovilo a práve TY budeš jedným z tých, ktorí budú mať možnosť prežiť takýto skvelý víkend s nami aj o rok a možno sa staneš aj jedným z nás.

       

      Prajeme všetkým vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov.

      Global Outreach team Slovensko

    • Deň otvorených dverí na GSA
     • Deň otvorených dverí na GSA

     • Srdečne pozývame žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ na GSA v Ružomberku:

      Piatok, 30. novembra od 10:00 do 16:00 na GSA.

      Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch (10:00-14:00), ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.

      Program Dňa otvorených dverí začína o 10:00 hodine a pre všetkých budeme k dispozícii až do 16:00 hodiny, dokedy nás môžete navštíviť.

      Prosíme Vás, aby ste túto informáciu sprostredkovali všetkým žiakom 5. a 9. ročníkov, ktorých ambíciou je študovať na kvalitnom gymnáziu ;)

    • ANDREJCUP 2018 - 21. ročník
     • ANDREJCUP 2018 - 21. ročník

     • Milí žiaci, rodičia, absolventi

      Srdečne vás pozývame na stretnutie na XXI. ročníku ANDREJCUPu, ktorý sa uskutoční v sobotu 1. decembra 2018.

      Rozlosovanie skupín:

       

      Tí, ktorí sa zaregistrujú neskôr, budú v pozícii náhradníkov do turnaja. Rovnako zverejňujeme aj pravidlá turnaja, ktoré nájdete tu: ANDREJCUP2018.pdf

      PRIHLASOVANIE: TU

      Víťazom XX. ročníka ANDREJCUPu, ktorý sa uskutočnil v sobotu 2. decembra 2017 sa stalo mužstvo ABSOLVENTI 2014. Na druhom mieste skončili TRETIACI a na treťom mieste sa umiestnili ABSOLVENTI 2017.

      Tešíme sa na stretnutie.

      Kamil Nemčík, riaditeľ školy

    • Volejbalový turnaj o Pohár sv. Ondreja
     • Volejbalový turnaj o Pohár sv. Ondreja

     • Srdečne pozývame mladých priaznivcov volejbalu na 11. ročník Volejbalového turnaja o Pohár sv. Ondreja.

      11. ročník turnaja sa uskutoční v sobotu dňa 24. novembra 2018, v sobotu, otvorením o 8:00 v telocvični Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Volejbalový turnaj je súčasťou podujatia Farské dni sv. Ondreja, ktoré sa koná pri príležitosti sviatku patróna farnosti Ružomberok.

      Počet družstiev je obmedzený: 8, preto platí, že kto sa skôr zaregistruje, má aj väčšiu šancu štartovať na turnaji. V prípade naplnenia turnaja budeme informovať o ukončení registrácie. 

      REGISTRÁCIA JE UKONČENÁ, počet družstiev je naplnený.

      Štartovné za 1 družstvo je 10 EUR. V družstve musia byť minimálne dve ženy/dievčatá.Registrácia končí v nedeľu 18. novembra 2018 o 18:18

     • Európske certifikáty kvality pre GSA

     • Našej škole boli udelené až 2 európske certifikáty kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu p. učiteľky Drobúlovej "Sugar for our life" a "Science around us" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning.

      "Znamená to, že vaša práca, práca vašich žiakov i celej vašej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni. S vaším projektom sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning www.etwinning.net.Ešte raz blahoželám k vášmu významnému úspechu a dúfam, že sa stretneme na niektorom z podujatí, ktoré bude v priebehu roka organizované v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning.

      S pozdravom

      eTwinning Team"

    • Medzinárodný výmenný pobyt študentov GSA
     • Medzinárodný výmenný pobyt študentov GSA

     • Vzájomná študentská výmena medzi GSA a Arcibiskupským gymnáziom v Kroměříži sa uskutočnila v dňoch 14. - 16. októbra. Naši žiaci navštívili AGKM, boli ubytovaní v rodinách a žiaci AGKM si pre nich pripravili dvojdňový program, počas ktorého sme spoznali krásne UNESCO mesto.

      Anglická, či francúzska záhrada, zámok, kostoly, AGKM, či Olomouc, privítanie na radnici, či pohostenie v školskej jedálni. Zbližovanie partnerských škôl, rozvíjanie priateľstiev medzi žiakmi, poznávanie pamiatok UNESCO a mnoho ďalšieho sme zažili aj vďaka historickej skúsenosti mesta Kroměříž, ktoré za svoju krásu vďačí Olomouckému arcibuskupstvu, keďže bolo budované ako letné sídlo Olomouckého arcibiskupa.

      V tomto školskom roku nás čaká ešte odplata :), to znamená, že na oplátku v druhom polroku privítame zase na GSA delegáciu študentov AGKM. Tešíme sa :)

    • Volejbalový turnaj
     • Volejbalový turnaj

     • Piatok 19. októbra patril v Ružomberku Volejbalovému turnaju zamestnancov cirkevných škôl Spišskej diecézy. Turnaj organizovala ZŠ sv. Vincenta v spolupráci s GSA a v telocvični GSA sa odohrala skupina B. V nej sme nastúpili proti Trstenej a Starej Ľubovni. Obe družstvá boli nad naše sily. :(

      V zápase o 5.miesto sme sa stretli so SZŠ M.T.Schererovej z RK a tentokrát sme to dotiahli do úspešného konca. Výsledkom bolo teda celkové 5.miesto. Víťazom turnaja sa stala ZŠ R. Dilonga v Trstenej, druhé miesto patrí ZŠ sv. Vincenta a tretí skončil Tvrdošín. Ďakujeme všetkým reprezentantom, náhradníkom i rozhodcom za ochotu a prípravu domáceho prostredia 😉

    • "Iba" škola
     • "Iba" škola

     • !IBA" ŠKOLA

      Názov novej relácie, ktorá na TVLux predstavuje katolícke školy na Slovensku. V júni 2018 štáb relácie navštívil aj GSA a v mesiaci október TV Lux spustila pripravenú reláciu o GSA. Videli ste ju? Nie? Nevadí.... TV Lux prináša aj niekoľko repríz, tak si tú svoju poznačte 😉 Reláciu nájde aj v archíve TV Lux:

      https://www.tvlux.sk/archiv/play/17466

      Ďakujeme všetkým, ktorí v deň natáčania pridali ruku k dielu 😉

      Reprízy budú nasledovne: 

      SO 13.10. o 22:55

      NE 14.10. o 4:00

      NE 14.10. o 8:20

      PO 15.10. o 13:10

      ST 17.10. o 14:35

      ŠT 25.10. o 16:30

      SO 27.10. o 22:45

      NE 28.10. o 4:00

      NE 28.10. o 8:20

      PO 29.10. o 13:10

      ST 31.10. o 14:35

    • Budeme mať UČITEĽKU SLOVENSKA?
     • Budeme mať UČITEĽKU SLOVENSKA?

     • V každej škole sú dobrí pedagógovia, ale sto učiteľov našlo odvahu dať o sebe a o svojej práci vedieť.

      Do národného kola prvého ročníka súťaže Učiteľ Slovenska sa mohli prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, ale aj školitelia v online kurzoch. Nominovať ich mohla aj široká verejnosť.

      Celkový víťaz slovenského kola postupuje na svetové finále Global Teacher Prize.

      Z 312 nominácii prihlášku nakoniec poslalo presne sto pedagógov. Vo finálovej desiatke, ktorú na základe pevne stanovených kritérii vybrala odborná komisia, sú iba dvaja muži.

      Prečítajte si desať nominácii a v pripravenej ankete môžete kliknúť na osobu, ktorej chcete dať hlas.

      CEEV Živica a Komenského inštitút vyhlási výsledky tohtoročnej ceny Učiteľ Slovenska 2018 na galavečeri 2. októbra.

      O našej pani učiteľke sa dočítate a hlasovať môžete tu:

      https://domov.sme.sk/c/20911186/ucitel-slovenska-helena-drobulova.html?ref=tab

       

      Reportáž o jej práci priniesla aj MTR Ružomberok a nájdete ju tu: 

      https://www.facebook.com/GSAruzomberok/videos/677044755997863/

       

    • DofE ocenenie pre žiakov GSA
     • DofE ocenenie pre žiakov GSA

     • NÁDHERNÁ CEREMÓNIA V ROZPRÁVKOVOM PROSTREDÍ.❤️Skoro 240 mladých ľudí zo Žilinského, Trenčianskeho, a Banskobytrického kraja si dnes prebralo na ceremónii v Château Gbeľany Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). Ste mega!❤️💪

      Veľká vďaka patrí aj inšpiratívnym oceňovateľom našich absolventov, Andrew Garth z British Embassy, Bratislava, Michal Pastier z Exponea, úžasní členovia kapely S Hudbou Vesmirnou, Ivan Peschl z Towercom a Peter Ceresnik z HB Reavis.

      Práve Ivan Peschl z Towercomu oceňoval absolventov DofE z GSA, Valentína, Máriu a Dianu, ktorí si prevzali svoje bronzové ocenenia DofE. Využili sme však príležitosť na stretnutie s Veľvyslancom Británie, či s Hudbou Vesmírnou, ktorí boli hlavnými hosťami celého slávnostného oceňovania 😉 GRATULUJEME!!!

    • DofE - Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu
     • DofE - Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu

     • Program DofE

      Program Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) sa realizuje v 140 krajinách sveta a ročne ho absolvuje viac ako 1,3 milióna mladých ľudí, vďaka čomu DofE uznávajú špičkové svetové univerzity a takisto najväčší svetoví zamestnávatelia pri prijímacích pohovoroch. Hlavným dôvodom je, že tieto inštitúcie hľadajú v mladých ľuďoch predovšetkým rozvinuté charakterové vlastnosti ako napr. samostatnosť, vytrvalosť, cieľavedomosť a schopnosť prevziať za seba zodpovednosť, ktoré DofE priamo rozvíja.

      Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6-18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, svojich záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom okrem iného ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti.

      Na Slovensku bolo v minulom školskom roku 2017/2018 do DofE zapojených vyše 2200 účastníkov. Momentálne sa DofE realizuje na vyše 160 organizáciách a školách.

       

      Naša škola je do programu zapojená 3 rok.

       

      V prípade záujmu o zapojenie sa do programu, prosím, kontaktujte p. r. Kamila Nemčíka, p. k. Floriána Volfa alebo p. u. Helenu Drobúlovú.

       

      Deadline na zapojenie sa do programu je 21.9.2018.

      www.dofe.sk

    • GSA-ci v Budapešti
     • GSA-ci v Budapešti

     • Počas tohtoročných prázdnin (12. – 17. 8. 2018) zavítalo dvadsať žiakov a absolventov Gymnázia sv. Andreja do hlavného mesta Maďarska. Zúčastnili sa druhého medzinárodného stretnutia absolventov nábožensko-sociálnych projektových týždňov, tzv. Projektwochen, ktoré už niekoľkokrát aj na Slovensku zrealizovala organizácia SocioMovens v spolupráci s cirkevnými gymnáziami Spišskej diecézy. Cieľom podujatia s názvom Compact for Europe bolo umožniť mladým zo siedmich krajín Európy (Slovenska, Maďarska, Rumunska, Poľska, Nemecka, Chorvátska a Ukrajiny) zažiť radosť zo spoločenstva, nadviazať nové priateľstvá, vzájomne si zdieľať svoje skúsenosti z náboženského života a sociálnej práce a povzbudiť sa k aktívnemu prežívaniu viery. K silným momentom podujatia určite patrilo stretnutie s maďarským prímasom kardinálom Petrom Erdőm, ale aj duchovné impulzy zakladateľa organizácie SocioMovens preláta Petra Klasvogta a svedectvá členov katolíckeho resocializačného inštitútu Fazenda z Mníchova. V programe bola tiež prehliadka Budapešti a návšteva Ostrihomu. Vrcholom podujatia sa stal koncert START UP medzinárodného zoskupenia Gen Verde (z Loppiana), ktorý účastníci pripravili pod vedením tejto skupiny v rámci kreatívnych workshopov. Takýmto originálnym spôsobom preniesli spoločné motto „Giving Europe a Soul“  (Dať Európe dušu) doslova na javisko.

      Peter Nákačka

     • GDPR - Záväzné zásady spracúvania osobných údajov

     • Milí rodičia, žiaci, učitelia, zamestnanci,

      do vašej pozornosti dávame novú právnu úpravu zákona o ochrane osobných údajov, ktorý začne platiť 25. 5. 2018. V tejto súvislosti zverejňujeme aj Záväzné zásady spracúvania osobných údajov na našej škole.

      Podrobnosti nájdete na stránke školy:  O škole > Informácie > Ochrana osobných údajov.

      V prípade akýchkoľvek otázok, či nahlasovania bezpečnostných incidentov prosím kontaktujte poverenú kontaktnú osobu u prevádzkovateľa: riaditeľa školy - nemcik@gsa.sk / +421907348920.

      S pozdravom Kamil Nemčík, riaditeľ školy

     • Erasmus + v Prahe

     • V dňoch 21.-25. mája som sa v rámci projektu Erasmus + zúčastila kurzu Innovative Approaches to Teaching v Prahe organizovaného International Teaching Centre.

      Cieľom  bolo zdokonaliť  sa vo využívaní digitálnych zdrojov,  naučiť sa rozvíjať vyššie myšlienkové zručnosti ako kreatívne, kritické myslenie a  metakognitívne  myslenie, rozvíjať svoje osobné a profesijné kompetencie.

      Na kurze sa zišli učitelia rôznych predmetov, z rôznych typov škôl z piatich krajín (Fínsko, Macedónsko, Španielsko, Turecko a Slovensko, takže sme mali priestor na vzájomnú výmenu informácií  nielen o školských systémoch, ale aj spôsobe života   v jednotlivých krajinách.

      Mgr. Lucia Olosová