• Kritické myslenie pre učiteľa

• 08.12.2022 15:58
      • Školenie na tému "Kritické myslenie pre učiteľa" pre min 15 pedagógov v trvaní min. 30 hod. zabezpečené viacerými lektormi; Obsahová náplň:  Informačná gramotnosť a kritické myslenie vo vyučovaní. Zameranie na učenie zručností, ktoré mladým ľuďom umožnia orientovať sa v modernom mediálnom prostredí, ktoré sa vyznačuje veľkým množstvom viac či menej kvalitných informácií.
        Na školení sa venovať tomu, ako so žiakmi reagovať na tieto otázky:
        • Ako vyzerá poctivý argument a ako môžu rozumní ľudia produktívne nesúhlasiť?
        • Ako rozoznať nepoctivé argumenty a logické chyby?
        • Aké druhy faktov poznáme?
        • Ako čítať štatistiky a vedecké zistenia?
        • Ako spoznať, či je niekto odborník - autorita vo svojej oblasti?
        • Ako fakty používať pri dokazovaní platnosti argumentov a koľko faktov stačí?
        • Ako môžu byť fakty zneužité a ako si overiť ich presnosť?
        • Ako rozoznať rôzne druhy zdrojov informácií a ako hodnotiť ich dôveryhodnosť?
        • Ako si formovať názory a robiť rozhodnutia, keď nepoznáme všetky fakty?
        Pri každej téme predstaviť kľúčové koncepty a zručnosti, ktoré by si žiaci mali osvojiť. Sústrediť sa na konkrétne praktické aktivity uplatniteľné na rôznych vyučovacích predmetoch. Každý účastník zo školenia odíde so sadou pomôcok a učebných plánov, ktoré dokáže použiť na svojich hodinách