• Príde Pán 2019

• 1429,60 € pre 91 detí

Adventným charitatívnym koncertom nášho speváckeho zboru Coro di san Andrea a prvým predvianočným jarmokom sa podarilo naplniť túžbu našich žiakov pomôcť deťom vo svete mat prístup k teplému jedlu a možnosti vzdelávať sa.

Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, žiakom a dobrodincom za príspevky a aktivity v oboch projektoch.

Žiaci Gymnázia sv. Andreja, ktorí sú členmi gymnaziálneho speváckeho zboru

Coro di san Andrea

vás srdečne pozývajú

v STREDU 18. decembra 2019 o 18:00

do Kaplnky sr. Františkánok

na benefičný koncert PRÍDE PÁN.

Vstupné: dobrovoľné - výťažok z koncertu pôjde na misie prostredníctvom mary´s meals.

Viac na: https://marysmealsslovensko.sk/

• CAN YOU PLAY WITH ME?

• Prvý decembrový týždeň sa rozbehol na Gymnáziu sv. Andreja ďalší výmenný pobyt žiakov.
            Tentokrát išlo o týždňový projekt Erasmus+ v Turecku, kde sa žiaci GSA so svojimi učiteľmi stretli
            s partnerskými školami z Talianska, Rumunska, Poľska, Slovenska a Turecka.

Hlavnou témou projektu na roky 2018 -2020 je didaktická hra a jej prítomnosť vo vyučovaní v jednotlivých
            školách. CAN YOU PLAY WITH ME? – Môžeš sa so mnou hrať? – je nielen o voľnom hraní sa,
            ale predovšetkým o rozvíjaní základných mäkkých zručností žiakov, ako je spolupráca
            a koordinácia činnosti, popri ktorých žiaci zažívajú radosť z hry, ktorá je prostriedkom na
            efektívnejšie učenie sa. Popri aktivitách projektu sme si mohli prezrieť rôzne interaktívne múzeá
            hračiek v Istanbule, Ankare, ale aj prežiť niekoľko dní v hosťovských tureckých rodinách.
            Vzájomné spoznanie sa partnerov projektu vyvrcholilo spoločným predstavením didaktických
            hier, ktoré jednotlivé krajiny priniesli ako tradičnú hru zo svojej krajiny.

• LEPŠÍ SVET - GLOBAL OUTREACH

• Meniť svet k lepšiemu je víziou mnohých, no nejeden to vzdá hneď na začiatku. Global Outreach program je jedným z diel, ktoré premeňa životy mladých a aj ich okolia a tak je naplnením predstáv, ktoré mali zakladatelia.

Počas dní 16-18/11/2018, sa konalo druhé výberové konanie do kresťanskej organizácie Global Outreach v priestoroch Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Global Outreach je nezisková organizácia, ktorá dáva možnosť študentom, druhého ročníka stredných škôl alebo sexty na osemročných gymnáziách, študovať v zahraničí, konkrétne v Spojených štátoch Amerických. Jej hlavnou myšlienkou je vybudovať z mladých ľudí lídrov, ktorí sú pevne presvedčení o svojej viere a o tom, že aj oni dokážu zmeniť svet svojimi činmi a tak vybudovať „Civilizáciu lásky“, čo je hlavným mottom tejto organizácie.

Tohto výberového konania sa zúčastnilo presne osemnásť uchádzačov zo západného, stredného a východného Slovenska, ktorí boli následne rozdelení do skupín. Tieto skupinky boli vedené ako staršími absolventami, tak aj čerstvými, ktorí sa len nedávno vrátili domov na Slovensko. Na víkende boli účastní aj hlavní predstavitelia Global Outreach. Výkonná riaditeľka Barbara Tota-Boryczka a duchovný predstaviteľ Fr. Larry Seidl mali na starosti interview s každým jedným uchádzačom počas tohto víkendu. Okrem interview, ktoré museli všetci uchádzači absolvovať, mali sme možnosť sa všetci bližšie spoznať pri rôznych aktivitách a tak vytvoriť silné priateľstvá, ktoré ako dúfame, budú aj naďalej pretrvávať počas našich životov.

Je to neopakovateľný čas prežitý s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy a chcú zmeniť svet k lepšiemu. Mohli sme zažiť aj veľmi silné momenty počas večerných modlitieb, kedy sa viacerí z nás otvorili alebo prispeli svojím talentom k príjemnej atmosfére. Či už svojim spevom alebo hrou na hudobný nástroj.

V mene prezidentky Global Outreach Slovensko, ktorou je Anna Lacková, by sme v prvom rade chceli poďakovať riaditeľovi školy PaeDr. Kamilovi Nemčíkovi, za poskytnutie priestorov a jeho ochotu vždy pomôcť, ďalej by sme chceli poďakovať predstaviteľom G.O. Fr. Larrymu a Barbare Tota-Boryczkej za ich čas a trpezlivosť pri interview, všetkým absolventom ktorí sa zúčastnili tohto víkendu za ich pomoc pri organizácii a v neposlednom rade každému jednému uchádzačovi prajeme veľa šťastia a dúfame, že sa im ich sen naplní.

Pevne dúfame, že Ťa toto oslovilo a práve TY budeš jedným z tých, ktorí budú mať možnosť prežiť takýto skvelý víkend s nami aj o rok a možno sa staneš aj jedným z nás.

Prajeme všetkým vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov.

Global Outreach team Slovensko