• Mozgovňa GSA

• Srdečne vás pozývame na 3. ročník žiackej konferencie žiakov osemročného gymnázia, ktorí vrámci projektového dňa prezentujú vlastné, či spoločné ročníkové projekty. V tomto školskom roku bude naša konferencia s účasťou partnerskej školy v Poľsku.

Uvidíme sa vo štvrtok, 11. mája 2017 o 8:00 v Synagóge

• Festival stredoškolských speváckych zborov

• 23.-25. marca 2017 sa v Ružomberku uskutočnil FESTIVAL stredoškolských speváckych zborov: „Cantare choraliter".

Cieľom festivalu bolo prežiť spoločnú radosť zo spevu a hudby, vzájomné zdieľanie sa a výmena skúseností medzi vedúcimi zborov, nadviazanie nových priateľstiev a povzbudenie na ceste umenia a krásy. Viedla nás tiež túžba dať mladým ľuďom možnosť spievať po boku profesionálov z Katedry hudby PF KU v Ružomberku. Festival mal nesúťažný charakter, skôr išlo o spoločne prežívanú radosť z hudby a spevu, ktorá vyvrcholila programom vo Veľkej Dvorane KDAH v piatok 24. marca o 18:00 hodine.

Zaplnená Dvorana si tak užila prehliadku speváckych zborov a na záver grandiózne spoločné vystúpenie takmer 180 vystupujúcich spevákov. Hľadisko si samozrejme vytlieskalo ešte jednu pieseň v podaní festivalového spojeného zboru.

Spevácke zbory prišli do Ružomberka z celého Slovenska:
            Coro di san Andrea - Gymnázium sv. Andreja v Ružomberku
            Goretti - Čadca, Pedagogická a sociálna akadémia sv. Márie Goretti
            Javorčatá - Banská Bystrica, Katolícke gymnázium Štefana Moyzesa
            Music Therapy - Košice, Gymnázium sv. Edity Steinovej
            Corpo e anima - Malacky, Gymnázium sv. Františka Assiského
            AgniDei - ZŠ sv. Vincenta v Ružomberku
            Benedictus - Katolícka univerzita v Ružomberku

Tešíme sa už na pokračovanie festivalu na budúci rok ;)