• Krajské kolá olympiád

• Dňa 6.2.2017 sa konalo  v Žiline Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku.

Naše gymnázium reprezentovali 4 žiaci v rôznych kategóriách:  Lucia Kršková zo sekundy v kategórii 1A,  Melánia Zvolenčáková z kvarty  súťažila v kategórii  1B,  Alexandra Lukáčová z 1.A triedy zastupovala kategóriu 2A a Jakub Čieško zo septimy reprezentoval školu v kategórii 2B. V silnej konkurencii z rôznych škôl Žilinského kraja sa podarilo obsadiť 2.miesto Lucii Krškovej a Melánii Zvolenčákovej. Srdečne blahoželáme a všetkým účastníkom  želáme veľa  elánu a úspechov v ďalšom štúdiu francúzskeho jazyka.

• Okresné kolá olympiád AJ/NJ

• Dňa 18.1. 2017 sa konalo na našej škole Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku pre stredné školy za účasti žiakov zo štyroch stredných škôl v Ružomberku. (Gymnázia v Ružomberku, Obchodnej akadémie, Školy úžitkového výtvarníctva a Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku).

V kategórii 2A (1.a 2. ročník, kvinta, sexta) zvíťazil Dominik Molnár z Gymnázia v Ružomberku, víťazom kategórie 2B (3.a 4. ročník, septima, oktáva sa stal Matúš Kubis z Gymnázia sv. Andreja. Kategóriu 2C2 (anglofónni) vyhral Andrej Holmes z Gymnázia v Ružomberku a 2D (stredné odborné školy) Dominika Goralská zo Školy úžitkového výtvarníctva.

Dňa 19.1.2017 sa konalo v našej škole Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku, v ktorom sme dominovali absolútne. Víťazom v oboch kategóriách sa nakoniec stali naši žiaci: Filip Hatala v kategórii 2B a Rebeca Weidlichová v kategórii 2A. Víťazom blahoželáme a veríme, že nielen víťazstvo ale aj účasť v súťaži bude pre nich motiváciou k ďalšiemu zdokonaľovaniu svojich jazykových zručností.

Mgr. Olosová Ing. Beyerová

• Tajomná noc

• Srdečne pozývame žiakov GSA na ples GSA, na jedinú a jedinečnú TAJOMNÚ NOC.

Ples sa uskutoční 30.1.2017 od 16:00 v Kultúrnom dome Andreja Hlinku, Ružomberok.

Cena vstupenky je 5€, a okrem neopakovateľného zážitku je v cene zahrnuté aj špeciálne losovanie o unikátnu cenu. (Vstupenky si môžete kúpiť od stredy18.1.2017 na prvom poschodí, sekretariáte GSA.)

Príďte sa zabaviť, povyhrávajte tombolu a užite si program.

Spravte dojem tajomnou maskou! Škrabošky niesú nutnosťou, ale prestížou tajuplného večera.

Tešíme sa na vás!

• 2% pre Rodičovské spoločenstvo pri GSA

• Pozývame Vás k podpore Gymnázia sv. Andreja prostredníctvom poukázania svojich 2% zaplatenej dane Rodičovskému spoločenstvu pri Gymnáziu sv. Andreja.

Vyzbierané 2% môže použiť RS pri GSA na materiálne a technické vybavenie školy, podporu žiackych a školských aktivít a na rozvoj spoločenstva GSA. O použití prostriedkov rozhoduje Rodičovské spoločenstvo pri GSA.

V roku 2015 ste prostredníctvom 2% darovali 1.788,91 EUR. ĎAKUJEME!!!

V roku 2016 ste prostredníctvom 2% darovali 1.685,76 EUR. ĎAKUJEME!!!

Tlačivá, ktoré môžete odovzdať svojim zamestnávateľom, resp. údaje pre SZČO, alebo podnikateľov nájdete tu:

Vyhlásenie: vyhlasenie_pre_zamestnancov_2016.docx

Potvrdenie: potvrdenie-dan_2016_RS_pri_GSA.doc

Bližšie informácie a termíny nájdete na: http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=20126

ĎAKUJEME!