• Renovabis 2016/2017

• 16.08.2018 22:11
        • Gymnázium v pohybe
          Zámerom projektu je inovovať materiálne vybavenie kabinetu telesnej výchovy tým, že sa zakúpia nové pomôcky, ktoré chýbajú a vymenia sa opotrebované a nefunkčné pomôcky. Tým dosiahneme skvalitnenie vyučovania telesnej výchovy na našej škole. Gymnastika, atletika, posilňovanie, aerobik sú nosné športy a medzi mládežou veľmi obľúbené a zároveň tvoria základný most pre ostatné športové odvetvia.
        • Ekologický projekt 2016/2017

• 16.08.2018 22:11
        • Tatranskí rytieri
          Cieľom tejto súťažnej aktivity je naučiť deti správať sa k prírode zodpovedne a šetrne, nevyhadzovať a nenechávať odpadky v prírode, a tiež aby na zodpovedné správanie upozornili svojich kamarátov, rodinu, spoluobčanov, mestá a/obce. Deti sa učia nebyť ľahostajnými k prírode.
        • Dotácie od Mesta Ružomberok na projekt 2017

• 16.08.2018 22:12
        • 25 rokov GSA
          Publikácia Z dejín katolíckeho školstva v Ružomberku II. – Pamätnica k 25. výročiu založenia Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku prináša nové poznatky z doposiaľ málo známeho a nepublikovaného pramenného materiálu. Monografia predstavuje historický vývoj Rímskokatolíckej chlapčenskej ľudovej školy v Ružomberku vrátane výstavby novej školskej budovy z obdobia tridsiatych rokov 20. storočia až po súčasnosť. Okrem všeobecnej charakteristiky a opisu priestorového i materiálno-technického vybavenia školy, publikácia obsahuje aj „mozaiku spomienok“ pedagógov, absolventov a žiakov ale aj zámery a vízie školy do budúcnosti.
          Publikáciu napísal PhDr. Martin Lupčo, PhD. Bola vydaná Gymnáziom sv. Andreja v tlačiarni FORK, s. r. o. v Martine, v náklade 200 ks. ISBN 987-80-972687-3-2.
          Tlačiareň bola vybraná na základe prieskumu trhu a najnižšej ponúkanej ceny za tlač publikácie daného rozsahu.
          14.06.2017 sa pri príležitosti 25. výročia založenia školy publikácia predstavila verejnosti na slávnostnom stretnutí pedagógov, žiakov, absolventov, priateľov školy a širokej verejnosti v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku.
          Finančné prostriedky na tlač publikácie sme získali, okrem vlastných zdrojov a iných príjmov, aj z dotácie Mesta Ružomberok. ĎAKUJEME.

• Projekt Erasmus+ 2016/2017

• 16.08.2018 22:12
        • Keď vzdelávať (sa) je radosť

Cieľom projektu „Keď vzdelávať (sa) prináša radosť“ bolo umožniť pedagógom vzdelávanie v zahraničí za účelom spoznania európskych trendov vo vyučovaní hudby, anglického jazyka a v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Na vzdelávacích kurzoch sa zúčastnili piati zamestnanci školy. Boli to zodpovední pedagógovia, ktorým záleží na svojom profesijnom raste, ktorí využívajú v príprave žiakov na ďalšie štúdium a v kvalitných pracovných vzťahoch pri riadení školy. Účastníci mobilít sa zúčastnili na vzdelávaní v oblasti hudby (One week Course for European Teachers of Music), anglického jazyka (Refresher Course - Methodology for Secondary Teachers, Language and Methodology Refresher (Secondary/Adult), CLIL: Content & Methodology for Secondary Teachers) a v oblasti hodnotenia a zabezpečenia kvality vzdelávania a výchovy (Evaluation and Quality Assurance in education and training). Po absolvovaní kurzov šírili získané kompetencie vo výchovno-vzdelávacom procese, medzi kolegami, zúčastňovali sa stretnutí, na ktorých hovorili a prezentovali to, čo zažili (napr. pracovné porady, stretnutia riaditeľov škôl). Tiež realizovali aktivity, na ktorých využívali to, čo sa naučili (napr. koncerty, e-Twinningový projekt, články v médiách). Kvalita pravidelných aktivít sa výrazne zlepšila (napr. predvianočný benefičný koncert), ale aj o to, že v marci 2017 sa po prvýkrát v Ružomberku konal festival stredoškolských speváckych zborov s názvom Cantare choraliter. Zlepšili sa aj stratégie vyučovania a obohatilo sa portfólio využívaných aktivít na hodinách anglického jazyka. Základným dopadom v oblasti riadenia je ponúknutie spoluúčasti na rozvoji školy všetkým zainteresovaným učiteľom, ktorí sa tak cez nástroje riadenia priamo spolupodieľajú na zmenách v spoločnosti.  K dlhodobým prínosom projektu patrí zvýšenie prestíže školy na Slovensku a v zahraničí.
        • Projekty rozvojového vzdelávania

• 07.06.2017 09:09
        • Slovenská katolícka charita realizuje v rokoch 2010 až 2012 projekt rozvojového vzdelávania zameraný na klimatické zmeny s názvom: “KLIMATICKÁ SPRAVODLIVOSŤ“ s podtitulom „Za klimatickú spravodlivosť v rozvojových krajinách, so zameraním na SubSaharskú Afriku”