• NOVÝ ROK 2019
      • Prajeme všetkým učiteľom, žiakom a ich rodičom požehnaný nový rok 2019!
      • Učiteľ Slovenska 2018
      • V TOP 10 nominácii nás reprezentovala naša pani učiteľka RNDr. Helena Drobúlová!!! Gratulujeme a ďakujeme
      • "IBA" ŠKOLA
      • Relácia TV LUX, ktorá prináša pohľad na našu školu.
      • Školská knižnica A. Hlinku
      • V školskom roku 2018/2019 sme pre našich žiakov sprístupnili priestory novej školskej knižnice a malej študovne na GSA

• A SLOVO BOLO U BOHA

Dvadsiatyšiesty ročník recitačnej súťaže poézie a prózy ...A Slovo bolo u Boha... bude na Gymnáziu sv. Andreja 5. februára 2019 o 13:00 na Gymnáziu sv. Andreja.

(Prezentácia súťažiacich bude od 12:15 do 13:00.)

Prosíme o registráciu účastníkov /súťažiacich/ do 3. februára 2019 do 12:00,
            aby sme pripravili kvalitnejšie organizačné podmienky na túto súťaž.

• Príde Pán - pozvánka na koncert

Žiaci Gymnázia sv. Andreja, ktorí sú členmi gymnaziálneho speváckeho zboru

Coro di san Andrea

vás srdečne pozývajú

v STREDU 19. decembra 2018 o 18:00

do Farského kostola sv. Ondreja v Ružomberku

na benefičný koncert PRÍDE PÁN.

Vstupné: dobrovoľné - výťažok bude použitý na pomoc rodinám v núdzi.

• CAN YOU PLAY WITH ME?

Prvý decembrový týždeň sa rozbehol na Gymnáziu sv. Andreja ďalší výmenný pobyt žiakov.
            Tentokrát išlo o týždňový projekt Erasmus+ v Turecku, kde sa žiaci GSA so svojimi učiteľmi stretli
            s partnerskými školami z Talianska, Rumunska, Poľska, Slovenska a Turecka.

Hlavnou témou projektu na roky 2018 -2020 je didaktická hra a jej prítomnosť vo vyučovaní v jednotlivých
            školách. CAN YOU PLAY WITH ME? – Môžeš sa so mnou hrať? – je nielen o voľnom hraní sa,
            ale predovšetkým o rozvíjaní základných mäkkých zručností žiakov, ako je spolupráca
            a koordinácia činnosti, popri ktorých žiaci zažívajú radosť z hry, ktorá je prostriedkom na
            efektívnejšie učenie sa. Popri aktivitách projektu sme si mohli prezrieť rôzne interaktívne múzeá
            hračiek v Istanbule, Ankare, ale aj prežiť niekoľko dní v hosťovských tureckých rodinách.
            Vzájomné spoznanie sa partnerov projektu vyvrcholilo spoločným predstavením didakt

• LEPŠÍ SVET - GLOBAL OUTREACH

Meniť svet k lepšiemu je víziou mnohých, no nejeden to vzdá hneď na začiatku. Global Outreach program je jedným z diel, ktoré premeňa životy mladých a aj ich okolia a tak je naplnením predstáv, ktoré mali zakladatelia.

Počas dní 16-18/11/2018, sa konalo druhé výberové konanie do kresťanskej organizácie Global Outreach v priestoroch Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Global Outreach je nezisková organizácia, ktorá dáva možnosť študentom, druhého ročníka stredných škôl alebo sexty na osemročných gymnáziách, študovať v zahraničí, konkrétne v Spojených štátoch Amerických. Jej hlavnou myšlienkou je vybudovať z mladých ľudí lídrov, ktorí sú pevne presvedčení o svojej viere a o tom, že aj oni dokážu zmeniť svet svojimi činmi a tak vybudovať „Civilizáciu lásky“, čo je hlavným mottom tejto organizácie.

• Novoročné požehnanie školy
      • Steelpark Košice