• Deň otvorených dverí na GSA
      • 30. novembra od 10:00 do 16:00 pozývame na DOD na GSA.
      • Učiteľ Slovenska 2018
      • V TOP 10 nominácii nás reprezentovala naša pani učiteľka RNDr. Helena Drobúlová!!! Gratulujeme a ďakujeme
      • "IBA" ŠKOLA
      • Relácia TV LUX, ktorá prináša pohľad na našu školu.
      • Školská knižnica A. Hlinku
      • V školskom roku 2018/2019 sme pre našich žiakov sprístupnili priestory novej školskej knižnice a malej študovne na GSA

• Deň otvorených dverí na GSA

Srdečne pozývame žiakov 5. a 9. ročníkov ZŠ, ich rodičov, širokú verejnosť a priateľov školy na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ na GSA v Ružomberku:

Piatok, 30. novembra od 10:00 do 16:00 na GSA.

Všetkých návštevníkov čaká okrem prehliadky priestorov GSA aj aktívna účasť na workshopoch (10:00-14:00), ktoré si pre vás pripravili učitelia a žiaci GSA.

• ANDREJCUP 2018 - 21. ročník

Milí žiaci, rodičia, absolventi

Srdečne vás pozývame na stretnutie na XXI. ročníku ANDREJCUPu, ktorý sa uskutoční v sobotu 1. decembra 2018.

Tí, ktorí sa zaregistrujú neskôr, budú v pozícii náhradníkov do turnaja. Rovnako zverejňujeme aj pravidlá turnaja, ktoré nájdete tu: ANDREJCUP2018.pdf

PRIHLASOVANIE: TU

• Volejbalový turnaj o Pohár sv. Ondreja

Srdečne pozývame mladých priaznivcov volejbalu na 11. ročník Volejbalového turnaja o Pohár sv. Ondreja.

11. ročník turnaja sa uskutoční v sobotu dňa 24. novembra 2018, v sobotu, otvorením o 8:00 v telocvični Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku. Volejbalový turnaj je súčasťou podujatia Farské dni sv. Ondreja, ktoré sa koná pri príležitosti sviatku patróna farnosti Ružomberok.

• Európske certifikáty kvality pre GSA

Našej škole boli udelené až 2 európske certifikáty kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu p. učiteľky Drobúlovej "Sugar for our life" a "Science around us" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning.

"Znamená to, že vaša práca, práca vašich žiakov i celej vašej školy bola ocenená na najvyššej európskej úrovni. S vaším projektom sa bude možné oboznámiť v špeciálnom oddieli európskeho portálu eTwinning www.etwinning.net.Ešte raz blahoželám k vášmu významnému úspechu a dúfam, že sa stretneme na niektorom z podujatí, ktoré bude v priebehu roka organizované v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning.

• Medzinárodný výmenný pobyt študentov GSA

Vzájomná študentská výmena medzi GSA a Arcibiskupským gymnáziom v Kroměříži sa uskutočnila v dňoch 14. - 16. októbra. Naši žiaci navštívili AGKM, boli ubytovaní v rodinách a žiaci AGKM si pre nich pripravili dvojdňový program, počas ktorého sme spoznali krásne UNESCO mesto.

Anglická, či francúzska záhrada, zámok, kostoly, AGKM, či Olomouc, privítanie na radnici, či pohostenie v školskej jedálni. Zbližovanie partnerských škôl, rozvíjanie priateľstiev medzi žiakmi, poznávanie pamiatok UNESCO a mnoho ďalšieho sme zažili aj vďaka historickej skúsenosti mesta Kroměříž, ktoré za svoju krásu vďačí Olomouckému arcibuskupstvu, keďže bolo budované ako letné sídlo Olomouckého arcibiskupa.

• Pitva na KU
      • GSA má talent