• 1992-2017 25 rokov od založenia gymnázia
      • Pôvodná budova Rímskokatolíckej ľudovej školy
        1872 -2017 145 rokov od založenia

• eTwinning School Label awarded for GSA

Program eTwinning by chcel zablahoželať 1 211 európskym školám, ktorým bol udelený certifikát Škola eTwinning 2018-2019
            S potešením oznamujeme, že po dvojzložkovom procese podávania žiadostí bol 1 211 školám udelený certifikát Škola eTwinning aj Gymnáziu sv. Andreja.

Takáto škola má vedúce postavenie v oblastiach ako:

• DVE PERCENTÁ PRE GSA

Pozývame Vás k podpore Gymnázia sv. Andreja prostredníctvom poukázania svojich 2% zaplatenej dane Rodičovskému spoločenstvu pri Gymnáziu sv. Andreja. Vyzbierané 2% môže použiť RS pri GSA na materiálne a technické vybavenie školy, podporu žiackych a školských aktivít a na rozvoj spoločenstva GSA. O použití prostriedkov rozhoduje Rodičovské spoločenstvo pri GSA.

• Prijímačky pre šk. rok 2018/2019

V školskom roku 2018/2019:

OTVÁRAME

2 triedy štvorročného vzdelávacieho programu s počtom žiakov 60

1 triedu osemročného vzdelávacieho programu s počtom žiakov 17

DÔLEŽITÉ TERMÍNY!!!

10. apríl 2018– rodič odovzdá prihlášku na ZŠ
            20. apríl 2018– ZŠ odovzdá prihlášku na GSA

14. máj 2018 – 1. termín prijímacích skúšok

• Office Arena 2018

Krajské kolo medzinárodnej súťaže Office Arena 2018 sa uskutočnilo dňa 5.4.2018 na Gymnáziu sv. Andreja v Ružomberku. Táto súťaž dáva žiakom možnosť otestovať si svoje zručnosti pri využívaní aplikácií Office. Cieľom súťaže je motivovať žiakov ku práci s modernými informačnými technológiami a tiež dať im spätnú väzbu a porovnať ich vzájomnú úroveň. Obsahom súťaže je vymyslieť reálny projekt ktorý, si žiaci spracujú, popíšu a vyčíslia náklady s jeho realizáciou. To všetko pomocou Office aplikácií, cloudových technológií a zdieľania informácií. Najlepší sa dostanú do finále, ktoré sa bude konať v Prahe v sídle spoločnosti Microsoft. Našu školu úspešne reprezentovali Michal Krajčovič z 3.B, ktorý získal peknétretie t.j. bronzové miesto a Patrik Patrylák z 1.B.

• Botanická záhrada v Košiciach
      • Po stopách Andreja Hlinku
      • Exkurzia v Martine II.A
      • Office Arena 2018