• 1992-2017 25 rokov od založenia gymnázia
      • Pôvodná budova Rímskokatolíckej ľudovej školy
        1872 -2017 145 rokov od založenia

• Pozvánka

Srdečne pozývame budúcich prvákov v štvorročnom štúdiu na rozlišovací test z NEMECKÉHO jazyka v stredu 20. júna 2018 o 13:00 v budove školy.

Test slúži na rozdelenie žiakov do skupín v jazyku podľa úrovne ovládania jazyka. Na test sa špeciálne nepripravujte.

S pozdravom Kamil Nemčík, riaditeľ školy

• GESTO  PRE MESTO

Do verejného hlasovania bol zaradený náš ďalší projekt, cez ktorý by sme chceli vybudovať v bloku B na konci chodby Relaxačno-vzdelávaciu zónu. Prosíme o zdieľanie a hlasovanie!!!

Zámerom projektu je vytvoriť relaxačno-vzdelávaciu zónu pre našich žiakov v budove školy. Zmena málo využívaného, „chladného“ priestoru spočíva v jeho zariadení kobercom, estetickou tapetou, poličkami, ale hlavne sedacími vakmi a taburetkami. Vznikne tak priestor pre gymnazistov, ktorý môžu využívať na štúdium či oddych počas prestávok a voľných hodín. Zároveň táto príjemná a slnečná zóna poslúži aj na formálne alebo neformálne stretnutia žiakov a učiteľov, na prípravu projektov počas vyučovania, na rôzne stretnutia žiackej školskej rady.

• Slávnostná sv. omša

Srdečne pozývame všetkých priateľov GSA na slávnostnú nedeľnú sv. omšu 17. júna 2018 do školskej kaplnky o 11:10.Písal sa presne 17. jún 2008, keď kaplnku na žiadosť pána riaditeľa PaedDr. Stanislava Bellu požehnal spišský diecézny biskup + Mons. František Tondra. O patrónovi kaplnky rozhodli v 3 kolovom hlasovaní žiaci školy.Vstup na sv. omšu je zo školských schodov - bočný vchod do bloku A :)

• Tatranskí rytieri

Blahoželáme žiakom KVARTY a TERCIE. V projekte Tatranskí rytieri v kategórii audiovizuálne dielo zvíťazili s max. počtom bodov žiaci KVARTY a na 4. mieste sa umiestnili žiaci TERCIE. Skvelé!!!

• Prosiecka dolina a Roháćske plesá
      • Terchová - Jánošíkove diery