• Pozvanie do budovania našej gymnaziálnej rodiny

• Milí rodičia, drahí priatelia,

GSA_pravda_vernosť_svätosť

srdečne Vás pozývam do budovania našej gymnaziálnej rodiny. Posilnený príkladmi ochotných rodičov a priateľov Gymnázia sv. Andreja otváram priestor pre budovanie silného spoločenstva, ktorému záleží na rozvoji nášho gymnázia, školy, ktorá si našla stabilné miesto na poli vzdelávania a výchovy v regióne Liptova a Oravy.

Naším spoločným cieľom by malo byť postupnými krokmi a vzájomnou pomocou krok po kroku budovať dobré meno školy i jej vybavenie a modernizáciu priestorového vybavenia školy.

Pozývam Vás preto k pravidelnej alebo príležitostnej spolupráci v štyroch oblastiach:

• 1. Modlitba„Ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú.“ (Ž 127,1) Aj my chceme „stavať dom“ – budovať GSA s naším Pánom, ktorý sľúbil, že svojim deťom dá všetky dobré dary, o ktoré budú prosiť. Božia pomoc je veľmi potrebná, bez nej by naše námahy boli zbytočné. Chceme poprosiť aj Vás, milí rodičia, priatelia, aby ste sa spolu s nami, učiteľmi a žiakmi GSA modlili za naše gymnázium a vyprosovali preň Božie požehnanie.
          • 2. Fyzická pomoc – pomoc, ktorú by sme potrebovali pri niektorých rekonštrukciách vo vnútorných a vonkajších priestoroch školy.
          • 3. Materiálna pomoc – pomoc, pri zabezpečení rôzneho materiálu, pomôcok, kníh a vecí, ktoré aktuálne potrebujeme.
          • 4. Finančná pomoc – pomoc pri financovaní rozvojových projektov v jednotlivých oblastiach prostredníctvom účtu školy – SK88 0200 0000 3502 6534 0342, alebo prostredníctvom účtu Rodičovského spoločenstva pri Gymnáziu sv. Andreja – SK47 0200 0000 0030 8421 2556.

Viem, že nie každý má možnosť prispieť vo všetkých štyroch oblastiach. Budem vďačný za každú Vašu pomoc v akejkoľvek oblasti, za jednorazovú či pravidelnú, fyzickú či materiálnu alebo inú podľa Vašich možností a ochoty, za ktorú Vám vopred ďakujem.

Na akékoľvek otázky ohľadom potrieb školy Vám rád odpoviem osobne na t.č. 0907348920 alebo na nemcik@gsa.sk. Privítam však aj vaše námety, myšlienky a pripomienky.

Pripravované a realizované projekty GSA sú v týchto oblastiach:

1) inovácie vo výchove a vzdelávaní,

2) podpora ďalšieho vzdelávania učiteľov a ich odborného a duchovného rastu,

3) podpora materiálneho a technického vybavenia školy,

4) mobility žiakov v zahraničí.

Ďakujeme za akúkoľvek podporu a pomoc, ktorou prispievate k budovaniu  spoločenstva Gymnázia sv. Andreja, školy, ktorej členovia sa snažia v duchu sv. Andreja v „pravde, vernosti a svätosti privádzať bližšie ku Kristovi.“

S úctou PaedDr. Kamil Nemčík, riaditeľ školy

Láskou premieňame gymnázium – spoločne rastieme rýchlejšie